ЦСКА отупа трагичния Левски във "вечното дерби"

"Червените" спечелиха с 2:0
27 юли 2014 21:36, Елка Василева
111

ЦСКА постигна изключителна победа с 2:0 над големия съперник Левски в мач от 2-ия кръг на "А" група, игран на Националния стадион "Васил Левски".

"Вечното дерби" се разви прекрасно за "Червените" и те записаха 5-ата си победа поред над своя съперник.

Освен това Стойчо Младенов продължи серията си от поредни победи над Левски и вече има 6 такива.

Антон Карачанаков пък напомни за най-добрите си дни днес и успя да реализира първото попадение с директен удар от фаул в 47-ата минута, а след това качи топката на главата на Буш след центриране и румънецът оформи крайното 2:0 в 55-ата минута.

Символичните домакини останаха с човек по-малко, след като Маркиньос бе изгонен от игра след втори жълт и червен картон в 63-ата минута по доста пресилен начин, а треньорът на "Червените" Стойчо Младенов също бе отстранен и догледа мача от трибуните. Левски също остана на терена с човек по-малко, след като Педро също получи втори жълт и червен картон и също пресилено.

Със сигурност пък тази загуба ще постави треньора на Левски Пепе Мурсия под сериозно напрежение, след като испанецът до момента няма спечелен мач след двата кръга.

След този мач ЦСКА е едноличен лидер в родния елит с 6 точки, а Левски има само 1 точка.