Борусия Дортмунд напълно надигра безличните баварци и грабна Суперкупата на Германия
Обновена: 13 авг 2014 21:00 | 13 авг 2014 20:54, Друми Георгиев
0
"Спайдърмен" и неговата Борусия тръшнаха Байерн. Снимка: Ройтерс

Борусия Дортмунд надигра категорично Байерн Мюнхен и го победи с 2:0 в мача за Суперкупата на Германия, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк" пред 80 667 зрители.

Момчетата на Юрген Клоп смазаха своя противник през първото полувреме, но се оттеглиха на почивка само с един гол преднина, реализиран от Хенрих Мхитарян. Арменецът преодоля трима съперници и разстреля Нойер в наказателното поле.

Статистиката на почивката доказа надмощието на "жълто-черните", които бяха отправили цели 14 изстрела срещу само два на своя опонент.

Един час след началото на срещата Пиер-Емерик Обамеянг удвои аванса на вицешампионите, реализирайки с глава след центрирането на Лукаш Пишчек. Нападателят отпразнува попадението с маска на комиксовия герой Спайдърмен.

Така Борусия Дортмунд спечели Суперкупата на Германия за пети път, което е рекорд. Байерн остава с четири трофея на втора позиция. Преди година Борусия отново надигра Байерн с два гола разлика за Суперкупата на Германия, побеждавайки с 4:2.