Арсенал с трудна победа над Уест Хям

"Артилеристите" спечелиха мача с 2:1
0
Снимка: Ройтерс

Арсенал измъкна втора поредна трудна победа с 2:1 в лондонско дерби, като този път победи като гост Уест Хям на стадион "Ъптън Парк".

Преди два дни "Артилеристите" поведоха с 2:0 срещу Кристъл Палас, но останаха с човек по-малко, допуснаха един гол и имаха напрегнати последни минути.

Сега нямаше червен картон за Арсенал, но отново последните минути бяха напрегнати за тима на Арсен Венгер. Причина за това бяха огромния брой пропуски през второто полувреме, които оставиха "Чуковете" в мача.

Санти Касорла откри 5 минути преди почивката от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Малко след това Дани Уелбек вкара втори гол след асистенция на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

В началото на второто полувреме Уест Хям върна един гол чрез Шейк Кояте, но до края не паднаха нови голове. Благодарение на победата Арсенал изпревари тима на Сам Алърдайс на 5-то място.