Ловчанлии победиха с 2:1
10 фев 2015 18:52, Красимир Ангелов
0
Снимка: Булфото, архив

Литекс победи Партизан с 2:1 в контролна среща по футбол, играна на турска земя. В отбора на Партизан като титулярен десен защитник започна българинът Иван Бандаловски, който през януари подписа договор за година и половина с известния сръбски отбор.

След равностойни първи петнадесетина минути инициативата премина в Партизан, който на два пъти бе близко до откриване на резултата.

В 15-та минута Грегор Блажич отправи удар с глава, но топката излезе в аут. В 31-та минута след разбъркване в защитата на българския отбор Петар Шкулетич стреля, но първо бразилският вратар Винисиус Баривиейра се намеси добре, а после защитник на Литекс изчисти в корнер.

В 35-та минута Данило Асприля излезе сам срещу вратаря на сръбския отбор Милан Лукач и бе фаулиран. Въпреки нарушението Асприля отправи удар, но Лукач спаси. А в 43-та минута отново колумбийският нападател Данило Асприля имаше добра проява, но ударът му от двадесетина метра излезе в аут.

Второто полувреме започна интересно, като и двата отбора имаха добри положения. В 54-та минута Кирил Десподов стреля опасно от фаул, но сръбският вратар Милан Лукач спаси. А малко по-късно вратарят на Ловеч имаше отлична проява - Баривиейра спаси удар на сръбски футболист от пет метра.

В 66-та минута бе отбелязан първият гол: Данило Асприля стреля опасно, защитник на Партизан изби от голлинията, но топката попадна във влезлия през второто полувреме полузащитник Румен Руменов и той бе точен - 1:0 за Литекс.

В 79-та минута след изпълнение на ъглов удар 22-годишният сръбски защитник Лазар Чиркович, висок 192 сантиметра, надкочи всички и с глава изпрати топката в мрежата на българския отбор - 1:1.

В 88-та минута Данило Асприля центрира от фаул към Страхил Попов, който с глава отбеляза красив гол точно под напречната греда - 2:1 за Литекс, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на турчина Гоксан Топрак.