Серина Уилямс продължава да гази в Австралия

Американката победи Радванска, ще играе финал с Кербер
28 яну 2016 12:22, Красимир Ангелов
10

Защитаващата титлата си Серина Уилямс се класира за финала на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под №1 Уилямс победи категорично четвъртата в схемата Агнешка Радванска (Полша) с 6:0, 6:4 за 64 минути.

Така Уилямс за седми път в кариерата си се класира за финала на турнира. Тя има шест титли - през 2003, 2005, 2007, 2009, 2010 и 2015 година.

Ако победи в събота, американката ще спечели 22-ата си титла от Големия Шлем и ще се изравни с легендарната Щефи Граф.

В спора за титлата американката ще срещне германката Ангелик Кербер, която острани Йохана Конта от Великобриталия със 7:5, 6:2.