Пиронкова смаза австралийка на старта в Сан Антонио

Срещата приключи само за 45 минути с 6:1, 6:0
Обновена: 15 мар 2016 08:30 | 15 мар 2016 08:30,
11
Снимка: архив, Reuters

Цветана Пиронкова размаза австралийката Кейси Делакуа с 6:1, 6:0 на старта, на турнира от сериите 125К в Сан Антонио, САЩ.

Противничката на българката е 150-а в света, а преди мача букмейкърите даваха солидно предимство за родната състезателка, която обаче също така едва ли е очаквала да направи толкова силен мач.

Срещата приключи само за 45 минути, а българката доминираше изцяло в нея.

За този факт говорят и точките от самия мач, които са 55-21 в полза на родната тенисистка.

В началото Пиронкова наниза пет поредни гейма преди нейната противничка да спечели първия си гейм от началото на мача.

Във втория сет българката спечели 18 от първите 22 точки и уби тотално интригата, след като поведе с 4:0, а след това довърши клетата австралийка.

Във втория кръг тя ще се изправи срещу Янина Викмайер или Лорън Дейвис.