Серхио кой? Манчестър Сити има нов герой!

Габриел Жезус донесе победата с 2:1 над Суонзи, "гражданите" вече са трети
0

19-годишният Габриел Жезус накара феновете на Манчестър Сити да забравят за големия си любимец Серхио Агуеро. Бразилецът вкара и двата гола при победата с 2:1 над Суонзи, като победното попадение падна в добавеното време на срещата.

Агуеро бе оставен на пейката за втори пореден мач и влезе като смяна в края, но героят на "Етихад" днес бе друг.

Жезус откри сметката си в 11-та минута, но местните фенове изтръпнаха, когато в 81-та Гилфи Сигурдсон изравни. Габриел обаче донесе ценните три точки с гол в 92-та минута на двубоя.

С тях Манчестър Сити се изкачи на трето място в класирането с 49 точки, с две повече от Арсенал. Далеч напред е Челси с 59, пред Тотнъм с 50. Суонзи пък записа първата си загуба под ръководството на Пол Клемент и е на 17-та позиция с 21 точки.