Невероятно! Германия е в играта след гол в 95-ата минута!

Световният шампион надви Швеция с 2:1 в истинска драма
Обновена: 23 юни 2018 23:05 | 23 юни 2018 23:05, Елка Василева
257

Германия победи Швеция с 2:1 в спиращ дъха двубой от група F на световното първенство по футбол, игран на стадион "Фищ" в Сочи.

Световният шампион наложи зверски натиск още от началния съдийски сигнал, но изпусна своите положения и постепенно скандинавците изравниха играта. Бундестимът допускаше груби грешки в защита и логично в 32-ата минута Ола Тойвонен матира Мануел Нойер с майсторски прехвърлящ удар.

Секунди преди паузата шведите можеха да нанесат втори удар, но Нойер се намеси блестящо при прецизното изпълнение с глава на Маркус Берг. Пропускът на "Тре Крунур" беше наказан малко след подновяването на играта, когато Марко Ройс изравни резултата.

През второто полувреме Германия имаше осезаема доминация, но не успя да вкара своите възможности. В 82-ата минута Джером Боатенг беше изгонен, а във втората минута на добавеното време Юлиан Брандт нацели гредата.

В 95-ата минута Тони Кроос вкара златен като стойност гол за Германия, защото реализира по диагонала след късо изпълнение на пряк свободен удар.