Невероятно! Германия е в играта след гол в 95-ата минута!

Световният шампион надви Швеция с 2:1 в истинска драма
Обновена: 23 юни 2018 23:05 | 23 юни 2018 23:05, Елка Василева
257

Германия победи Швеция с 2:1 в спиращ дъха двубой от група F на световното първенство по футбол, игран на стадион "Фищ" в Сочи.

Световният шампион наложи зверски натиск още от началния съдийски сигнал, но изпусна своите положения и постепенно скандинавците изравниха играта. Бундестимът допускаше груби грешки в защита и логично в 32-ата минута Ола Тойвонен матира Мануел Нойер с майсторски прехвърлящ удар.

Секунди преди паузата шведите можеха да нанесат втори удар, но Нойер се намеси блестящо при прецизното изпълнение с глава на Маркус Берг. Пропускът на "Тре Крунур" беше наказан малко след подновяването на играта, когато Марко Ройс изравни резултата.

През второто полувреме Германия имаше осезаема доминация, но не успя да вкара своите възможности. В 82-ата минута Джером Боатенг беше изгонен, а във втората минута на добавеното време Юлиан Брандт нацели гредата.

В 95-ата минута Тони Кроос вкара златен като стойност гол за Германия, защото реализира по диагонала след късо изпълнение на пряк свободен удар.

Подробности за мача четете на Gol.bg

257
130
1

1

Имаше 100 % дузпа за Швеция.Голям гаф на съдиите!!!!
129
0

4

Германия е с класна и доказала се във времето футболна игра. Класата им се проявява най-силно с достойни на тях противници. В мача с шведите, още от началото знаех, че Германия ще е победител.

Ами дааа преди 5 години
Германеца се бори до последно... и това ги отличава от много други държави.
125
12

3

Ако на швед.ите бяха отсъдили дузпата в началото, мачът щеше да протече по друг начин! Съдията беше 12-тия играч на немците. Пожелавам на Германия да срещне Англия на следващия етап!!!
124
10

7

11 преди 5 години
Мдаа, само че нарушението за втория гол на швабите си беше чиста симулация покрай наказателното.
123
10

5

точно преди 5 години
Германците да продължават да играят така далече няма да стигнат Е ако съдията е наш човек това е друго нещо Но да се прави пред цял свят е много безочливо
122
2

9

не си пра'ете и преди 5 години
някой беше казал, че немеца е капитулирал само тогава, когато главата му е на 5 метра от тялото!
121
3

5

юбералес преди 5 години
След опита на Бразилия да се надиграва с Германия през 2014г., всички отбори видяха, че срещу Маншафта се играе затворено и с контраатаки. Немците трябва да измислят нова тактика. Според мен трябва да имат трима централни защитници, сега са с двама и остават много място за контраатаките на противника.
120
23

14

Германофоб преди 5 години
Ще се наслаждавам когато Германия бъде отстранена. Спечелихте битката, но не и войната, бюргери.
119
2

14

Истината е, че не може цял мач да се защитаваш и да не очакваш да ти вкарат гол. Шведите правеха точно това. Отделно не си вкараха и положенията, които имаха. Средняшки отбор. Ще видим германците, когато се изправят срещу по-класен състав. Всъщност ние вече ги видяхме - с Мексико.
118
6

8

А+ преди 5 години
През първото полувреме играта бе почти равностойна,дори шведи имаха повече възможности за гол и дузпа не бе отсъдена (wap не поиска съдията да изолзва ???)за тях,Мюлер "плачеше" за ж картон ,но и това не бе сторено от съдията, подминаваше нарушенията на немците ,но не и на шведите.Второто полувреме шведите искаха да запазят резултата и се прибраха в своето поле,което даде илюзията на гледащите мача ,че немците играха много добре,но съдията свиреше вече добре.Шведите са най-възрастния отбор и....
117
3

6

Кремъл преди 5 години
До ФИФАНяма да допуснем Германия,Франция,Бразилия ,Англия да не достигнат четвъртфинал ! Гаранция !!!..но пък нас ке ни пуснат, оти сме с мАкедонска азбука
116
3

6

ФИФА преди 5 години
Няма да допуснем Германия,Франция,Бразилия ,Англия да не достигнат четвъртфинал ! Гаранция !!!