Боряна Калейн със злато и сребро от финалите в Бърно

Гимнастичката ни спечели и бронз в многобоя
9 мар 2020 07:34, Елка Василева
6
Боряна Калейн. Снимка: архив, БГНЕС

Боряна Калейн спечели златен и сребърен медал във финалите на уредите на турнира от веригата Гран При по художествена гимнастика в Бърно (Чехия).

Възпитаничката на Мариана Памукова изигра много силно съчетанието си с бухалки и заслужено получи най-високата оценка – 23.150 точки, с което завоюва първото място в класирането.

Във финала с лента Боряна изигра композицията без грешка, но спестените елементи й костваха първата позиция. С оценка от 21.100 точки тя се окичи със среброто, като  отстъпи титлата на украинката Влада Николченко.

Колебливото изпълнение във финала с обръч остави талантливата ни гимнастичка на крачка от отличията. Оценката от 21.600 точки й стигна за четвъртата позиция.

За съжаление две изпускания във финала с топка попречиха на Боряна да покаже целия блясък на съчетанието си, поставено по песента „Вечеряй, Радо“. Резултатът от 20.750 точки й отреди 5-ото място.

Така Боряна Калейн завърши турнира Гран При в Бърно с пълен комплект отличия, след като преди това спечели и бронз в многобоя.