Черно море надигра тотално Ботев Пловдив

"Моряците" събраха четири точки и са втори в таблицата
4

Черно море тотално надигра и победи кротко Ботев Пловдив с 2:0 в среща от втория кръг на efbet Лига, играна на стадион "Тича" във Варна.

"Моряците" откриха резултата в 27-ата минута чрез Родриго Енрике, получил асистенция от Пабло Алварес. Домакините продължиха да доминират, но голът на успокоението дойде чак в 79-ата минута, когато Живко Атанасов удвои след подаване на Стефан Велев.

Възпитаниците на Илиан Илиев имаха превъзходство по всички показатели - 6:1 точни удара, общо 16:5 голови възможности, 5:3 блокирани шутове, 6:2 корнера и 56% притежание на топката.

След успеха Черно море събра четири точки и се изстреля на второ място в таблицата, докато Ботев Пловдив е седми с три пункта.