Лудогорец разби с 5:0 Локомотив София

В началото на срещата два гола на разградчани бяха отменени
11
Снимка: БГНЕС, архив

Лудогорец разби с 5:0 Локомотив София в мач от 5-ия кръг на efbet Лига и продължава без грешна стъпка у нас.

В началото на срещата два гола на разградчани бяха отменени, но те все пак поведоха чрез Вандерсон в 21-ата минута.

После Доминик Янков (23) покачи на 2:0, а Жосуе Са (51) сложи точка на спора. В 59-ата минута и Мавис Чибота записа името си сред голмайсторите, същото стори и Каули Оливейра в 68-ата минута.

С успеха "зелените" събраха 9 точки и заемат 3-то място, но са и с два мача по-малко от Черно море (11) т. и Ботев Пловдив (10 т.), които са пред тях в класирането.

Локо София се намира на 9-та позиция с 4 т. В следващия кръг Лудогорец гостува на друг новак в елита - Пирин Благоевград. "Железничарите" ще играят с Арда в Кърджали.