Свиреп Байерн Мюнхен отнесе Бохум със 7:0

Левандовски стана първият футболист, който бележи в 13 поредни домакински мача
18 сеп 2021 18:37, Красимир Ангелов
2

Байерн Мюнхен размаза Бохум със 7:0 в среща от петия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Алианц Арена".

Германският хегемон си свърши задачата в рамките на 26 минути още през първото полувреме, когато вратата на съперника поразиха Лерой Сане, Джошуа Кимих, Серж Гнабри и клетият Василиос Ламбропулос, вкарал си пародиен автогол.

В средата на второто полувреме пък Байерн на два пъти сътвори история в рамките на четири минути. Роберт Левандовски стана първият футболист в Бундеслигата, който бележи в 13 поредни домакински мача. След това Кимих записа първия си "дубъл" в мач за първенство.

Двайсетина минути преди края на редовното време Ерик Максим Чупо-Мотинг също записа името си на таблото, макар от третия си опит в рамките на три секунди. Така Байерн събра 13 точки и излезе на върха в класирането, докато Бохум вече е предпоследен с три пункта.