Бодьо/Глимт отнесе сензационно Рома с 6:1

Норвежците излязоха начело в групата на ЦСКА
22 окт 2021 08:08, Александър Попов
6

Бодьо/Глимт разгроми сензационно Рома с 6:1 в мач от Група С на Лигата на конференциите и нанесе най-голямата загуба в треньорската кариера на Жозе Моуриньо.

Ерик Ботхайм се превърна в герой за шампиона на Норвегия, като отбеляза два гола в 8-ата и 52-ата минута, а направи и три асистенции.

Освен него се разписаха и Патриг Берг в 20-ата, Ола Солбакен в 71-ата и 80-ата минута и Амал Пелегрино в 78-ата минута. Почетното попадение за италианците бе дело на Карлес Перес в 28-ата минута.

С тази победа Бодьо/Глимт поведе в класирането в групата със 7 точки, Рома е с 6, Зоря са трети след победата над ЦСКА - София с 3 т., а "червените" са последни с 1 точка.