Гришо победи с 6-1, 4-6, 6-2 Ришар Гаске на старта в Париж

Във втория кръг българинът ще срещне руснака Карен Хачанов
Обновена: 2 ное 2021 19:51 | 2 ное 2021 19:45, Анисия Иванова
10
Гришо победи с 6-1, 4-6, 6-2  Ришар Гаске на старта в Париж

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Париж, след като победи френския ветеран Ришар Гаске с 6-1, 4-6, 6-2 в първия си мач във френската столица. Българският тенисист изоставаше с 3-5 в мачовете си с Гаске преди тази среща, но успя да запише четвърти пореден успех срещу този съперник.

Григор започна вихрено двубоя и даде само един гейм на опонента си в първия сет, но втората част бе по-равностойна и късен пробив на Гаске му позволи да вкара мача в решаващ трети сет. В него Димитров бе по-солиден и реализира два пробива, за да затвори мача след час и 45 минути игра, съобщи БГНЕС.

По този начин Димитров, който е 16-ти поставен в схемата, се класира за втория кръг на надпреварата, където ще срещне руснака Карен Хачанов, който победи квалификанта Майкъл Имер в откриващия си мач. Това ще бъде втора среща между Димитров и Хачанов, като българинът е записал победа в предишния им мач на турнира