Манчестър Сити обърна ПСЖ за 2:1 в голямото дерби

Милан победи Атлетико като гост и запази шансове за продължаване в ШЛ
25 ное 2021 09:48, Красимир Ангелов
1

Финалистът от миналия сезон Манчестър Сити обърна ПСЖ за успеха с 2:1 в мач от група "А" на Шампионската лига, игран на стадион "Етихад".

Момчетата на Пеп Гуардиола бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но така и не успяха да превземат вратата на съперника. Най-близо до гола беше Илкай Гюндоган, нацелил страничната греда.

След почивката ПСЖ вдигна темпото и Килиан Мбапе смълча трибуните. "Гражданите" имаха нужда от известно време да се съвземат, но четвърт час преди края вече бяха осъществили пълен обрат с попаденията на Рахим Стърлинг и Габриел Жезус.

Така Манчестър Сити събра 12 точки и спечели групата си. ПСЖ също продължава напред, тъй като има 8 точки - с четири повече от РБ Лайпциг и Брюж.

В друг интересен мач игран снощи, Милан победи с 1:0 Атлетико Мадрид в драматичен двубой на стадион "Уанда Метрополитано". С този успех "росонерите" съхраниха шансовете си за продължаване в елиминационната фаза на Шампионската лига. Скъпоценното попадение, донесло и първата победа на гранда от Милано след завръщането в турнира след 8 годишна пауза, заби резервата Жуниор Месиас малко преди края.

Така Милан събра 4 точки, колкото има и Атлетико Мадрид, а двата тима делят трето и четвърто място в група „B“.

Порто засега заема заветната втора позиция с 5 пункта, след като загуби с 0:2 при визитата си на Ливърпул. В последния кръг Милан приема "мърсисайдци", докато "дюшекчиите" гостуват на "драконите".