Байерн Мюнхен прегази Залцбург в Шампионската лига

Интер излъга Ливърпул, но отпадна от турнира
5

Байерн Мюнхен отново демонстрира своята безпощадност, смазвайки Залцбург със 7:1 в осминафиналния мач-реванш в Шампионската лига вчера.

Така момчетата на Юлиан Нагелсман се класират за финалната осмица с общ резултат 8:2 от двата мача, след като на австрийска земя бяха изравнили едва в 90-ата минута.

С тази победа Байерн отива на четвъртфинал в турнира на богатите за рекорден 20-и път. За тежестта на това постижение говори фактът, че втори в тази класация е Барселона с 18 участия на тази фаза.

Вихреното начало и пред двете врати загатна за непредсказуем дуел, но надеждите за някаква интрига бяха изпепелени рано-рано. Още до средата на първото полувреме Роберт Левандовски оформи своя хеттрик, макар и с помощта на две дузпи.

Серж Гнабри окончателно отказа "биковете" от съпротивата в 31-ата минута, когато и темпото на мача спадна видимо. Девет минути след почивката Томас Мюлер заби пети гол във вратата на "биковете", които бяха отсрамени от Кяергаард четвърт час по-късно.

Това обаче вбеси баварците, които вкараха нови два гола в рамките на три минути чрез Мюлер и Лерой Сане.

В другият осминафинал от снощи Интер излъга с 1:0 Ливърпул на "Анфийлд", но "мърсисайдци" се класираха за 1/4 финалите на Шампионската лига, след като спечелиха с 2:0 първата среща на "Джузепе Меаца". Единственото попадение в мача бе дело на Лаутаро Мартинес в 62-ата минута.

"Нерадзурите" играха в намален състав половин час, след като Алексис Санчес бе изгонен за втори жълт картон.