Ботев Пловдив се посъбуди и удари ЦСКА 1948

Антоан Бароан се превърна в герой за жълто-черните
6

Ботев Пловдив победи с 2:0 един от лидерите в шампионата ЦСКА 1948. В първите минути "червените" взеха инициативата, имаха и шанс да поведат чрез Умарбаев. В 21-ата минута по чудо Ботев не поведе, след като Бароан отправи удар от малкото наказателно поле, но Наумов спаси.

"Канарчетата" поведоха от неочаквана дузпа. Добро центриране бе насочено към Бароан, но вместо към вратата той прати топката успоредно на нея. Топката стигна до Стийв Фуртадо от ФК ЦСКА 1948, който обаче също действа непохватно и фаулира отнелия му топката Мохамед Брахими. Бароан се реваншира с добро изпълнение от бялата точка за 1:0.

3 минути след началото на второто полувреме Бароан отбеляза втори гол, след като Ману се откъсна от защитата и му поднесе топката на празна врата.

Бароан имаше възможност и за хеттрик, но пропусна сам срещу Наумов. Ману също можеше да направи резултата класически.

Вратарят на Ботев Ханкич пък се отличи след удари на Хелитон и Фуртадо, извади и изстрел с глава на Чочев почти от упор.

До края на мача бе отменен трети гол на Ботев след като бе маркирана засада.