Победа над Евертън
21 окт 2023 17:45, Росен Стойчев
0
Снимка: БГНЕС/EPA

Ливърпул спечели 293-то мърсисайдско дерби срещу Евертън с 2:0 след два гола на Мохамед Салах - от дузпа в 75-та минута и в добавеното време на срещата.

Още по темата
Двубоят не мина без спорни съдийски отсъждания, като в 38-та минута Ашли Йънг бе изгонен заслужено за втори жълт картон, н ослед почивката при подобно нарушение Ибрахима Конате беше пожален. Секунди след ситуацията Юрген Клоп го замени, съобщи Gol.bg.

В 71-та минута пък Крейг Поусън първоначално не видя очевидна дузпа за игра с ръка на Патерсън, но след намесата на ВАР промени решението си. Малко след това Салах донесе шестия успех на “червените” във Висшата лига този сезон.

С него Ливърпул поне временно се изкачи на върхa в класирането с 20 точки, колкото имат Тотнъм и Арсенал. Те обаче са с мач по-малко. Евертън е на 16-то място със 7 точки.