В класирането "червените" са седми на точка от Крумовград
Обновена: 4 апр 2024 16:56 | 4 апр 2024 16:56, Петър Бойчев
3
Снимка БГНЕС

В двубой от 27-ия кръг на Първа лига отборите на ЦСКА 1948 и Ботев (Враца) завършиха 0:0 в Бистрица в мач с над 40 нарушения и много неточни подавания.

В класирането "червените" са седми с 38 точки, на точка пред затварящия първата шестица Крумовград. Врачани са на предпоследното, 15-о място, с актив от 18 точки.

Първото сериозно положение беше за гостите от Ботев. Мартин Бачев стреля с глава след корнер в аут в 29-ата минута. Секунди след това съотборникът му Клери Сербер излезе сам пред вратаря, но Петър Маринов парира удара на французина.

Второто полувреме започна с домакински натиск на ЦСКА 1948, но без сериозни голови положения. В 80-ата минута гостите имаха отлична възможност, но Мартин Смоленски стреля над вратата от границата на наказателното поле.

В 86-ата влезлият като резерва за „червените“ Антонио Вутов напредна и нанесе мощен удар с левия крак, който премина над вратата на Федерико Бариос. В първата минута на добавеното време след удар на Вутов от фаул топката срещна лявата греда зад Бариос.

Кръгът завършва днес с двубоите Берое – Ботев (Пловдив) от 17:00 часа и Черно море – Локомотив (София) от 19:30 часа.