ПАОК и Десподов на крачка от титлата в Гърция

Разгромиха с 4:1 Панатинайкос, АЕК се издъни с Олимпиакос
Обновена: 16 май 2024 11:17 | 16 май 2024 11:04, Красимир Ангелов
2

Кирил Десподов и неговият ПАОК са на крачка от титлата кръг преди края на един от най-оспорваните сезони в гръцкото футболно първенство.

Капитанът на националния ни отбор започна като титуляр за ПАОК при убедителната победа с 4:1 срещу Панатинайкос в дербито на 35-ия кръг на гръцкото първенство. Десподов остана на терена до 81-а минута, когато бе заменен от Виериня при резултат 2:1 за ПАОК.

Големият герой за успеха на тима от Солун бе Андрия Живкович, който се появи в игра в 66-а минута и се отличи с два гола и асистенция. По един гол вкараха Тайсон и Виериня.

За Панатинайкос се разписа Александър Йеремейеф.

В другия мач от снощи шампионът от миналия сезон и водач в класирането преди този кръг АЕК загуби като гост от Олимпиакос с 0:2 и сдаде първото място кръг преди края.

ПАОК е със 77 точки, докато АЕК е със 75. В последния кръг отборът на Десподов ще гостува на Арис в дерби на Солун и при победа ще стане шампион на Гърция. АЕК има доста по-лека на пръв поглед задачи, след като ще приеме Ламиа и ще чака грешка на отбора от Солун. Грандовете Панатинайкос и Олимпиакос пък ще се срещнат в битка за третото място в крайното класиране.