Преключи сезона си със загуба от Марин Чилич
Обновена: 1 ное 2018 16:46 | 1 ное 2018 14:52, Нели Христова
57

Сезонът на Григор Димитров приключи със загуба от Марин Чилич (Хърватия).

Най-добрият български тенесист отпадна за шеста поредна година от осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Париж, съобщиха от Gol.bg

109 минути трая мачът между българина и хърватина. Димитров допусна пробив в първия си сервис-гейм, който веднага след това върна, а при 4:5 и при 5:6 той отрази общо пет сетбола на съперника.

В тайбрека хасковлията поведе с 5:3 точки, но Чилич стигна до обрат с четири поредни разигравания.

От началото на сезона Григор има 24 победи от 43 срещи, а този резултат ще му коства десетото място.

От понеделник той ще падне до номер 19 в световната ранглиста.