![]() Снимка: БГНЕС/EPA
|
Испанската полиция конфискува 4,5 тона кокаин на борда на товарен кораб под флага на Того от Латинска Америка, който беше заловен край Канарските острови.
"Орион V", който транспортира добитък от Латинска Америка до Близкия изток, е бил под наблюдение повече от две години и преди това е бил "проверяван и обискиран, но вътре не бяха открити наркотици, въпреки наличието на достатъчно улики", каза полицията.
Съвместна военноморска и въздушна операция най-накрая успя да открие кокаина във вторник, скрит в контейнер, използван за храна на добитъка.
28-те членове на екипажа от девет държави са арестувани.
"Орион V" наподобява "Блум", друг плавателен съд под флага на Того, който беше заловен в средата на януари в същия район югоизточно от Канарските острови. На борда му бе открито същото количество кокаин.