Три медала за борците ни от европейското в Баку

Сребро за Радослав Великов и бронз за Михаил Ганев и Димитър Кумчев
14 апр 2010 08:57,
10
Великов загуби от Магомедов. Снимка: БГНЕС

Само за ден България спечели три медала (сребърен и два бронзови) на европейското първенство по свободна борба в Азербайджан.

Първи до почетната стълбичка стигна олимпийският медалист в категория до 55 килограма Радослав Великов.

По пътя към финала Великов премина през украинеца Юрий Леденев (Украйна) с 2:0 (4:0, 6:2), латвиеца Витас Кумаков (Литва) също с 2:0 (1:0, 6:0) и руснака Виктор Лебедев с 2:1 (2:0, 0:1, 1:0).

В борбата за златото обаче Великов отстъпи от представителя на домакините Махмуд Магомедов.

По-късно вечерта Михаил Ганев взе бронзов медал в категория до 84 килограма. В борбата за третото място той победи италианеца Антони Фасугба с туш.

При тежките до 120 кг Димитър Кумчев се пребори за бронза  с Иван Ищенко (Украйна).

Днес на тепиха излизат Анатолий Гуйдя (60), Кирил Терзиев (74) и Николай Щерев (96).

Още подробности

10
9
0

3

Анонимен преди 14 години
Браво момчета страхотни сте!Дано по-често да звучи Българският химн, заради вашите успехи.Борбата е много интересен спорт-дано да стане още по-популярна!
8
0

4

do 5 преди 14 години
Всеки един от тези гейове ще ти счупи врата за няма и 10 секунди.Браво на момчетата, дано и другите ни борци стигнат до медалите.Добре че са те, че поне хората да видят, че има спортисти и в България.
7
0

0

Pharrelly преди 14 години
До Грънци, що не си коментирате ритни топковците, а борбата си ни я оставете.

пловдивчанка преди 14 години
Добре, че борците ни отсрамват на международни първенства! Браво! Поздравления за Димитър Кумчев! Жалко за труда на Исмаил Реджеб.
3
1

12

Браво на нашите. Можеше и повече, ама Станка със сигурност ще ги помете.
2
1

8

ГРЪНЦИ! преди 14 години
Магомедов размяташе Великов по тепиха,верочтно защото не знаеше,че фамилията му значи "велик".А коментаторът през цялото време дуднеше:"Само да не се подлъже на тръгне на борба и да загуби с туш!"Е-смятате ли,че с такава тактика и манталитет НЯКОЙ може да стане шампион?!Аз не вярвам.