Традициите не са това, което бяха, но ние ще ги спазим. Имам предвид, че колкото и да не ни бяха интересни, няма да пропуснем да ви разкажем за наградите MTV Movie Awards, тоест филмовите награди на най-известния музикален канал в света.
Защото ако не са особено интересни, те поне се превърнаха в традиционни. При все, че славата на музикалния канал вече е малко съмнителна, събитието, поради липса на други подобни, се отбеляза с присъщата за братята американци еуфория.
Шестнадесетата церемония по връчването на филмовите награди се проведе в „Gibson Amphytheatre“ в Лос Анджелис, а за водеща беше избрана не особено забавната, но все пак комедиантка – Сара Силвърман.
Обичайните заподозрени, както подобава, се разходиха по червения килим. Дори и най-известната бъдеща затворничка на света – Парис Хилтън, дойде на наградите – безгрижна като птичка, въпреки че утре трябва да се озове зад решетките.
Преди два дни тя даде изявление специално за церемонията, в което заяви, че е уплашена. А и как да не е – не е пропускала светско събитие, откакто се помни. А сега - цели 23 дни без нито една светска проява, освен ако в затвора не направят някакъв бал или промоция.
И понеже МTV Movie Awards са си един истински парад на суетата, нямаше как да не бъдат забелязани и нови модни тенденции.
Камерън Диаз шокира пуританите с ултра къса черна рокличка, а Джесика Алба, обявена за най-секси жена на планетата, се появи изцяло в дрешки на Стела Макартни.
Самюел Джаксън, който може да бъде дядо и на двете хубавици, беше избрал „wow“ съчетанието между Армани и Адидас. Е, ние бихме казали: който си го може, го може...
Самюел Джаксън, който може да бъде дядо и на двете хубавици, беше избрал „wow“ съчетанието между Армани и Адидас. Е, ние бихме казали: който си го може, го може...
Странната англичанка Ейми Уайнхаус се постара да остави траен спомен у феновете си като даде всичко от себе си в изпълнението на "Rehab". В превод означава възстановяване, тоест песента се оказа един своеобразен химн за всички знаменитости, които напоследък окупираха клиниките за алкохолици, начело с Линдзи Лохан.
Мъжкото съсловие пък оплакна очи с Риана, която разходи по сцената новата си прическа заедно с надъхания, както винаги, Джей Зи. Те щедро заляха всички с таланта си и предоставиха на нуждаещите се чадър.
Та да си дойдем на думата. Въпреки че на такива церемонии американците обичат да казват, че всички са победители, ето кои наистина си заслужиха аплодисментите:
Най-добър филм:
„Карибски пирати – Сандъка на мъртвеца“
Най-добра главна роля:
Джони Деп в „Карибски пирати – Сандъка на мъртвеца“
Най-добър дебют:
Джейдън Смит в „Преследване на щастието“ (това е малкия син на Уил Смит, а татко му бе номиниран за Оскар тази година именно за ролята си в лентата).
Най-добра комедийна роля:
Саша Коен в „Борат“
Най-добър млад режисьор:
Джош Грийнбаум за „Граничен патрул“
И тази, както и всички MTV церемонии, не минаха без задължителните леко идиотски категории:
Най-добра целувка:
Уил Фарел и Саша Коен в Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
Най-добър злодей:
Джак Никълсън в „От другата страна“
Най-добър бой:
Джерард Бътлър в „300“
Най-добра пародия:
United 300
Най-добър летен филм, който още не сте гледали
Transformers
Най-добър актьор на поколенията:
Майк Майърс
Въпреки че много ни се иска, ние няма да бъдем особено остри в критиките си към американския мууви вкус.
Ясно е само, че със сигурност има едно попадение – малкият син на Уил Смит и Джейда Пинкет – Джейдън, е истинско сладурче и си заслужава признанието за блестящата му роля в „Преследване на щастието“. Талантът е наследствен и няма възраст, очевидно е.
Силно симпатизираме на Джони Деп, защото останаха много малко толкова естествени типове като него, а пък и той си е класик в пиратския жанр, няма спор.
Очакваме и продължение на толкова обсъждания „300“ като препоръчваме заглавието на следващата лента да не е „400“. По възможност.
Иначе – нищо кой знае колко запомнящо се. Може би само и отново вездесъщата Парис, на която догодина може да й дадат награда за дебют зад решетките.
Честито на печелившите:)

S&P 500 записа нов рекорд в очакване на отварянето на Ормузкия проток
Кадър на деня за 7 август
Кредитите у нас нараснаха с повече от 16% за година до близо 66 млрд. евро в края на юни
Апелативният съд не позволи на Тръмп да строи новата бална зала в Белия дом
Проучване: Дълговата тежест за германските доставчици на авточасти расте
Анализатор: За Тръмп ще е по-лесно да прехвърли войната срещу Иран на следващия президент
Кои 6 семена са най-добрият съюзник на сърцето?
Green Day пусна денонощен канал в YouTube
Затягат контрола по плажовете в Халкидики, има арести
Късна емисия
Турция внедри AI система за откриване на терористични организации
Хитър трик, който ще накара чайките да стоят далеч от храната ви
Спортът по телевизията днес, 8 август
Мачовете по телевизията днес, 8 август
Веласкес разкри защо Левски бие всички наред
Косич: Можехме да вземем точка от Левски
Левски повали Локо с крошета в началото и края
Левски – Локомотив Пловдив 2:0
Таро карта за 8 август, събота - Седмица пентакли
Дневен хороскоп за 8 август, събота
Положителни промени за 3 зодии, благодарение на Венера
3 зодии с финансов успех в седмицата 10 - 16 август
Защо драстичните диети не работят при жените
10 неща, които елегантните дами не носят през лятото
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Двоен ръст на чревните инфекции за седмица във Варненско
Вечерен крос ще се проведе тази събота в Морската градина на Варна
Тази събота: откриват ловния сезон за пернат дивеч
ФК Девня гостува на Атлетик (Провадия) за Аматьорската купа
Национална мрежа за децата: Саморазправата не е правосъдие след случая с „ловци на педофили“
Близо 30 000 фиша и 3000 акта написа КАТ за седмица