Бабатунде донесе 13-та поредна победа на "сините" над Нефтохимик
Обновена: 14 дек 2016 19:49 | 14 дек 2016 19:36, Веселин Коларов
3
Снимка: Bulphoto.com

Левски се възползва от днешната грешна стъпка на Лудогорец и запази минимални шансове да се бори за титлата, след като в мач от 19-ия кръг на Първа лига удари с 1:0 Нефтохимик.

Единствения гол на празния стадион "Георги Аспарухов" отбеляза Бабатунде Адениджи секунди след началото на второто полувреме. През всички 90 минути "сините" имаха пълно превъзходство над "шейховете" и логично стигнаха до 13-та поредна победа над този съперник.

Със спечелените три точки Левски събра 43 и вече изостава на 4 от Лудогорец. Шампионите обаче са с мач по-малко – отложеното гостуване на Монтана в Ловеч, и при победа ще дръпнат на върха. На "Герена" обаче ще се надяват на коледно чудо и последният в класирането да успее да открадне поне точка от родния хегемон.