Спортинг се падна с Металист, а Атлетико Мадрид с Хановер в 1/4 финалите
16 мар 2012 15:41, Красимир Ангелов
3
Атлетик Билбао ще играе с Шалке 04 в най-интересния 1/4 финал. Снимка: Reuters

След Шампионската лига, днес бе изтеглен и жребия за 1/4-финалите и 1/2-финалите на Лига Европа.

В четвъртък се изиграха реваншите от 1/8-финалната фаза на турнира и вече стана ясно кои са осемте отбора, които продължават напред в турнира.

Сред 1/4-финалните двойки интерес на пръв поглед предизвиква сблъсъка между Шалке и Атлетик Билбао, като се очертава двата тима да изиграят изключително качествени мачове, предвид атакуващия стил, който се опитват да практикуват.

Валенсия отново се падна с холандци, след като отстрани ПСВ Айндховен по пътя към 1/4-финалите. Този път "прилепите" ще се изправят срещу АЗ Алкмаар, чийто тим елиминира Удинезе в предишния кръг.

Спортинг Лисабон извади много голям късмет с класирането си в тази фаза на турнира, но ще има доста проблеми срещу изключително коравия тим на Металист Харков.

В последната двойка един срещу друг ще се изправят Атлетико Мадрид и Хановер. Испанският отбор в последно време започна да намира себе си, но немците няма да са лесен опонент на отбора на Диего Симеоне.

На полуфиналите победителят от двойката Атлетико М/Хановер ще срещне победителя от двойката АЗ Алкмаар/Валенсия, като може да се наблюдава испански сблъсък. Победителят от двойката Спортинг/Металист пък ще срещне Шалке или Атлетик Билбао в другия 1/2-финал.

Първите 1/4-финални срещи ще се играят на 29-и март, а реваншите ще бъдат на 5-и април.

Първите 1/2-финали пък ще се играят на 19-и април. Седмица по-късно ще бъдат и реваншите в полуфиналните срещи.

Финалът на турнира ще се проведе на националния стадион в румънската столица Букурещ "Национал Арена" на 9-и май.