ЦСКА и Левски се класираха на 1/4 финал за Купата на България

Армейците разгромиха с 5:0 Чавдар, сините загубиха от Черно море
Обновена: 15 дек 2012 17:11 | 15 дек 2012 15:53, Георги Пешев
3
ЦСКА разби с 5:0 Чавдар Етрополе. Снимка: Булфото

ЦСКА и Левски се класираха за 1/4-финалите за Купата на България след изиграването на срещите-реванш в турнира.

Армейците разгромиха с 5:0 Чавдар Етрополе и с общ резултат 7:0 са в следващата фаза на надпреварата. Два гола за червените заби Тасио Сантуш, по един добавиха Абел Анисе, Нджонго Присо и резервата Григор Долапчиев.

Срещата не предложи особени футболни достойнства на около 1000 зрители на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Домакините се бяха постарали подобаващо и предложиха сравнително добър за сезона терен, но заледеното игрище попречи на двата отбора да направят по-запомнящ се двубой.

Футболистите на Чавдар загубиха категорично, но заслужават добри думи за представянето си и в двата мача. Играчите на ЦСКА пък взеха две леки победи и завършват годината с победа.

В същото време Черно море победи Левски София с 1:0, но след като в първия мач загуби с 0:4, отпадна от надпреварата.

Въпреки че през по-голямата част от двубоя доминираха, "моряците" пропуснаха много шансове за гол и можеше да се разминат с успеха. Все пак в 69-тата минута Росен Колев даде преднина на своя тим.

Минута преди това пък Даниел Димов от състава на "сините" беше изгонен, понеже получи втори жълт картон, а после и треньорът на Левски Илиан Илиев трябваше да напусне мястото си край скамейката заради протести срещу съдията Георги Кабаков.