Този път "артилеристите" победиха с 5:2
17 дек 2012 23:00,
4
Тио Уолкът ликува след като вкара за 5:2 срещу Рединг. Снимка: Ройтерс

С хеттрик на Санти Касорла Арсенал разгроми Рединг с 5:2 в последния мач от 17-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Майдейски".

Артилеристите изиграха страхотно първо полувреме и решиха всичко с три гола до почивката. Първо Лукас Подолски откри резултата,а след това Санти Касорла вкара два бързи гола след асистенции на Подолски и Киерън Гибс.

След почивката отново германецът асистира на Касорла за третия му гол. В средата на частта обаче колеблива игра в защита на Арсенал позволи на Рединг да върне два гола в рамките на пет минути чрез Льо Фондър и Джими Кебе и така до известна степен да възстанови интригата.

Тио Уолкът обаче вкара пети гол за Арсенал и така сложи точка на спора.

Така Арсенал за втори път успя да триумфира като гост на Рединг, след като преди месец пак на този стадион записа онова знаменито 7:5.

Победата до голяма степен свали напрежението от Арсен Венгер и "артилеристите", докато тимът на Брайън Макдермът остава на последно място в класирането.

Подробности за мача прочетете тук

4
4
3

5

Гънс преди 11 години
леле и имаш наглоста да пишеш такава тъпотия.На това ако викаш истински футбол,където играят Ливърпул от години,то значи си болен мозък.Чудесна победа,дано до Нова година сме 3ти.