Белите победиха с 2:0 на реванша, но това се оказа недостатъчно
30 апр 2013 23:15,
71
Серхио Рамос ликува след втория гол за Реал. Снимка Ройтерс

Реал Мадрид бе близо до сензационен обрат, но малко не му достигна да елиминира Борусия Дортмунд по драматичен начин.

Белите победиха с 2:0 с два късни гола в последните десетина минути, но въпреки 5-те минути продължение не успяха да стигнат до решителния трети гол.

Карим Бензема отпуши мрежата на гостите в 83-та минута, а Серхио Рамос вкара втори гол пет минути по-късно. След загубата с 1:4 в първия мач обаче Борусия елиминира мадридчани и ще играе на финала на Шампионската Лига.

Белите имаха три отлични положения през първия четвърт час игра, но Игуаин, Роналдо и Йозил ги пропуснаха. С това сякаш се изчерпаха силите на домакините и Дортмунд овладя контрола в срещата.

През второто полувреме пък гостите имаха две стопроцентови положения, но Левандовски уцели греда, а Диего Лопес направи уникално спасяване срещу Гюндокан.

Така се стигна до драматичния завършек на мача, след който все пак триумфираха гостите. Това бе първа загуба в тазгодишното издание на турнира за отбора на Юрген Клоп, но тя не се оказа фатална.

Финалът е на 25 май на Уембли, където Дортмунд ще спори с победителя от Байерн Мюнхен и Барселона.

Подробности за мача прочетете тук

71
62
1

5

Анонимен преди 11 години
какво тъпо заглавие - просто на Борусия не им се играеше вече - пазеха си играчите
61
2

3

Двата най-добри отбори в турнира ще бъдат на финал - БОРУСИЯ СРЕЩУ БАЙЕРН - това ще е финал от най-висока класа!
60
0

2

ай, канари преди 11 години
До АнонименНе е. Дано УЕФА да не попречи да станеГледах "германски" турнил през 1981, когато от 8 четвъртфиналисти 5 бяха немци, полуфиналите бяха немски и във финала "Айнтрахт" Франкфурт победи "Борусия"Мьонхенгладбах във втория мач с гол на Бум Кум Ча десетина минути преди края.Спечелиха с гола му, първият мач завърши 3:2 за "Борусия"м Тогава европейските отбори, с изключение на британците, имаха право на само един чужденец и този южнокореец го гледахме като извънземен

0

Дове4ера Барса сигурно 6те победи Байерн , но 6те отпдне финала е германски не съм много по статистиките , но това май не се е слу4вало ?
57
1

1

На отбори като Реал и Барселона се радват хора без претенции и без въображение- чули нещо , видяли и хайде и ние ще ги гледаме - ама когато се изправят срещу истинските фаворити- вечно скимтят и вечно са бити, ама бити ,ама бити та бити ! Байерн и Борусия не са лъжица за тесните испански устенца - Адиос *** !- козирувайте на белите хорра и хайде обратно в маалата!
56
0

2

Браво 52,точно така,мана* ако им свири-бият.
55
3

0

до 52 анонимен преди 11 години
Ей *** от катунът, марш в джунглата бе маймун,кой ти разреши да слизаш от клона ?
54
1

5

какво смешно заглавие - в Германия никой не се плаши от някакъв си Реал- , защото си ги бъхтят, където и когато ги барнат!
53
1

4

FCB преди 11 години
Тези грубияни Рамос и компания докога ще ги толерират съдиите - докога ще се толерира простащината в цяла футболна Европа - добре, че тази година красотата и почтеността във футбола са на път да победят!Чакаме един красив финал между двата най-силни отбора в Европа - Бавария срещу Прусия!
52
3

6

Довечера иде ред на катуня от Каталуня!!! Бундеслигата е най-силното първенство в света!
51
4

4

иван преди 11 години
на реал в този мач им трябваше голмайстор като Гара Дембеле.

8

Само фенките на мангалчестър да не се обаждат за съдии, че цела Англия ги намрази, точно заради това.
48
3

5

Те и Малага бяха пре.бани от съдята, ама никой не реве за тях. Що така бе?
47
4

10

Боли ли ви дупето бе бели нещастници ?!?!? Къде го вашия идол Джунейт Чакър?!?!? В един двубой спряха да ви бутат и резултата е на лице - поредното ви отпадане за последните 11 години!!! Умрял Мадрид се превърна в първия отбор, който е похарчил над 1 милиард за последните 10 години и продължава да гледа финала на ШЛ по телевизията! ЕВАЛА!! ХАХАХАХАХАХАХ!!!!!! Догодина Перез може да бутне повече пари под масата на Платини и да ви сложат Чакър за всичките ви мачове! Поне тогава имате шанс да видите финала
46
0

10

Моу е време да си ходи, колкото и да не искам да го кажа, но и Роналдо, ако не му се играе, нека го последва.Реал е религия за милиони. А последните години се превърна от осминареал, на полуреал.... като не става с тези, идват нови, и така докато стане.Борусия си заслужи финала и дано успее да победи мюнхен, ще е по болезнено и от Челси миналата.