Атлетико счупи проклятието на Реал и взе купата

Дюшекчиите победиха белите с 2:1 след 120 минути игра, а Роналдо получи червен картон
18 май 2013 01:12,
5
Диего Коста ликува след гола си срещу Реал. Снимка: Ройтерс

С гол в продълженията Атлетико Мадрид победи Реал Мадрид с 2:1 и спечели Купата на Испания.

С това "Дюшекчиите" сложиха край на 14 годишната прокоба да нямат победа над градския съперник. От 1999-та година насам в продължение на 25 поредни мача Реал нямаше загуба срещу Атлетико.

Сега обаче тимът на Диего Симеоне поради този на Жозе Моуриньо именно на неговия стадион "Сантяго Бернабеу", където се игра финала. Това бе и първа домакинска загуба за Реал във всички турнири от януари 2012-та година.

Кристиано Роналдо откри резултата за Реал в началото на мача, но Диего Коста изравни още преди почивката.

През почти целият мач Реал бе по-активният отбор, но късметът не бе на страната на белите, които удариха общо три греди. Така се стигна до продълженията, в които Миранда вкара победния гол в 98-та минута.