Мадридчани спечелиха реванша от Шампионската Лига
Обновена: 30 апр 2014 07:26 | 29 апр 2014 23:25,
53
Серхио Рамос ликува след първия си гол срещу Байерн. Снимка: Ройтерс

С по два гола на Серхио Рамос и Кристиано Роналдо Реал Мадрид спечели категорична победа с 4:0 срещу Байерн Мюнхен в реванша от полуфиналите на Шампионската Лига на "Алианц Арена".

Така след победата с 1:0 в първия мач Реал елиминира германците и се класира за финала, където ще спори за трофея срещу победителя от Челси и Атлетико Мадрид. Мачът ще бъде на 24 май в Лисабон.

Противно на очакванията за смазващо домакинско превъзходство и колеблива игра на Реал, подобна на тази в реванша срещу Борусия Дортмунд, нещата се развиха точно обратното.

Белите неутрализираха типичната игра с безбройни подавания на Байерн, като бяха дори още по-категорични от първия мач. Задачата им бе максимално подпомогната от решителните изяви на Серхио Рамос.

Защитникът откри резултата в 15-та минута, засичайки с глава центриране от корнер. Пет минути по-късно отново той засече с глава центриране от фаул и окончателно отчая съперника. Това бе трети негов гол в рамките на три дни, след като през уикенда се разписа с глава и срещу Осасуна.

В 33-та минута пък Реал вкара трети гол в типичен свой стил - след скоростна атака, при която Бейл напредна, поднесе на Роналдо и той матира Нойер. Това бе негов рекорден 15-ти гол в тазгодишното издание на Шампионската Лига, с което надмина 14-те попадения на Лео Меси от 2012-та година, Жозе Алфатини от 1963 и Рууд ван Нистелрой от 2003 година.

В самия край на мача португалецът се разписа още веднъж, вкарвайки от пряк свободен удар с изненадващ изстрел под стената.

Това бе първа победа като гост на Реал над Байерн, като преди това испанците имаха 9 загуби и един равен. Карло Анчелоти пък продължава да няма загуба срещу баварците с 6 победи и две равенства.

Така  Реал Мадрид стигна до финала на Шампионската Лига за първи път от 2002 година насам, когато спечели и трофея. Сега белите ще се опитат да постигнат така мечтаната десета купа от най-престижния европейски турнир.