"Дюшекчиите" победиха Челси с 3:1 на "Стамфорд Бридж"
Обновена: 1 май 2014 08:14 | 30 апр 2014 23:26,
26
Адриан ликува след гола си. Снимка: Ройтерс

Атлетико Мадрид победи категорично Челси с 3:1 в реванша от полуфиналите на Шампионската лига на "Стамфорд Бридж".

Така след равенството 0:0 в първия мач "Дюшекчиите" елиминираха своя съперник и се класираха за финала на турнира.

Тимът на Диего Симеоне напълно заслужено стигна до успеха, макар и мачът да не се разви по най-добрия начин за него. Фернандо Торес откри резултата за Челси в 36-та минута след пас на Сесар Аспиликуета и удар от десетина метра.

Атлетико обаче изравни точно преди почивката, след като Адриан получи непокрит пред вратата и отблизо вкара в мрежата. След почивката Диего Коста изведе испанския тим напред с гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Арда Туран пък сложи точка на спора с трети гол в 72-та минута.

Освен гола Челси не можа да организира нито една опасна атака, като схемата с шестима защитника на Жозе Моуриньо очевидно не даде резултат. Все пак сините имаха две възможности след статични положения, но удар на Джон Тери бе спасен, а Давид Луис удари греда.

Така Атлетико се класира на финала на Шампионската Лига, където го очаква градско дерби срещу Реал Мадрид, който вчера разгроми Байерн Мюнхен с 4:0.

Прочетете подробности за Челси - Атлетико Мадрид

26
19
0

1

Оракул преди 10 години
Спонсор на Атлети дос Мадрид е Азербайджан- ленд ъф файр!!! Леле кво ги чака септември месец БГ юнаците в Баку!!! Ще си тръгнат за летището след мача с автобус 3 а може и четворката да ги закара!!!
18
0

5

До lewskar преди 10 години
Хайде да не сравняваме Моуриньо с Кройф, че нито като философия го докарва, нито като поведение присъщо на треньор на голям клуб.
17
0

10

Анонимен преди 10 години
Аз си помислих, че с бухалки са го трошили, иначе не кликам футболни новини.
16
5

7

lewskar преди 10 години
До АТАКИСТЛичи си че си АТАКИСТ , *** си и такъв ще си останеш.Май само ти не разбра , че Моу не е просто добър а може би най -добрият в момента в света Такъв поглед във Футбола имаше само Кройф , ама ти сигурно си бил освободен по физкултара и много много не са ти ясни нещата , на мама детенце то неможе да си играе с другите , трябва да си хапне закуската. Я ходи на ДЕБЕЛАРИУМ и след това ела малко дате научим на ФУТБОЛ за да спреш глупости да пишеш
15
6

11

КиБик преди 10 години
Само уточнявам, не съм привърженик на нито един от четирите полуфиналисти, но за финала казвам Вамос Атлетико! :)
14
7

6

Много шум се вдига около треньорите, Моу загубил, Пеп загубил, глупости. Те изработват тактиката, на терена са футболистите. Пената беше ли номер 4 в света? Ха-ха-ха, със Стоичков, Балъков, Лечков и пр., и аз да съм треньор, и аз ще съм велик, оставям ги да си играят играта и гледам умно от тъча. Или с Меси-Иниеста-Чави. Какво е виновен Моу че трима защитници не могат да изчистят топката, или че Ето'о направи тая *** дузпа, или Пеп че Манджукич си изпуска човека и въобще гледа мача отблизо?
13
5

8

shampi преди 10 години
Браво на Атлетико много добър мач направиха! И финансово спечелих от този мач, защото се доверих на прогнозите на този сайт:wincity.hit.bg
12
8

15

Атлетико потроши хАвтобуса на хМоу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11
10

15

men преди 10 години
а на рамос и пепе им пожелавам ракиши от диего коща, защото животното е способен на това.
10
14

26

диваци, маниаци, хуалигани, как ши трошите буса на моу ве ей, вандалерос. :-) цяла европа е с вас, смачкайте реал фалит и руналдинха.
9
24

9

Няма смисъл даже и да играят- да дават купата на Реал, понеже дюшеците ще им легнат като за световно. От *** номера вече ми писна даже и в любимия ми спорт.
8
20

34

Атлектико е шампиона! Чаршафите нямат шанс.
7
31

11

Think преди 10 години
Тоя финал испанския всяка година го гледаме....На 24 няма даже да си губя времето с тоя мач
6
22

12

Днеска бой ядоа и бяха поставени заслужено на мястото им (в 3-та глуха), двата най-противни отбора в съвременния футбол-комунистическото отроче- ЦЕКА СВИНСКА и олигархичното отроче- КЕКСИ ЛонТон! ЕВАЛА ,голем кеф ,настават безкрайни празници!!!
5
18

37

АТАКИСТ преди 10 години
Много се радвам, че му е.аха майката на Жозе...най- противния надменен *** в треньорската гилдия! От друга страна все си мисля, че *** на РЕАЛ ОТНОВО ЩЕ ИМ ЛЕГНАТ. Дано да греша. Но ако има някой който да подари 10-та титла на Реал в ШЛ, то това е единствено Атлетико на един финал в този турнир. Поживм увидим след 3 седмици.