Коста Рика изплаши всички в Групата на Смъртта

Лос Тикос обърнаха Уругвай от 0:1 до 3:1 за едно полувреме
Обновена: 16 юни 2014 11:23 | 14 юни 2014 23:43,
20

Коста Рика обърна на долу с главата сметките в групата на смъртта на Мондиал 2014 като победи двукратния световен шампион Уругвай с 3:1. На всичкото отгоре тимът от Централна америка обърна съперника от 0:1 на почивката до 3:1.

Победата за Коста Рика обаче дойде и след съдийска грешка. Реферите не видяха тънка засада на Оскар Дуарте при втория гол.

Уругвай поведе в резултата през първото полувреме с попадение от дузпа на Единсон Кавани. Нарушението на Жуниор Диас срещу Диего Лугано доведе до нея.

След паузата обаче Коста Рика натисна и напълно заслужено обърна мача. Първо Джоел Кембъл изравни. Той получи топката от Гамбоа от фланга, спря на гърди и разстреля Муслера за 1:1. Нападателят на Арсенал стана третият най-млад реализатор в историята на световните и най-младия на това първенство.

Само 3 минути след това Коста Рика направи обрата пълен. Центриране на Брайън Руис от фаул бе засечено от Оскар Дуарте с глава в обратния ъгъл. Повторенията обаче показаха засада на Дуарте.

В 85-ата минута резервата Маркос Уреня реши всичко. Феноменален пас на Джоел Кембъл изведе Уреня зад защитата. Вратарят Муслера излезе да го пресрещне и от малък ъгъл нападателя на Лос Тикос плъзна топката покрай него в празната врата.

В добавеното време Уругвай остана с 10 души. Макси Перейра откровено изрита нарочно Кембъл и съдията Брих му показа директен червен картон. Той пропуска мача с Англия.