Африканците бяха неудържими до почивката, отбелязаха 3 гола за 13 минути
Обновена: 23 юни 2014 01:01 | 23 юни 2014 00:20,
9
Снимка: Ройтерс

Алжир отнесе Южна Корея през първата част и в крайна сметка удържа победа с 4:2 в двубоя от група H на световното първенство.

Централните защитници на азиатците играха като хора, които се виждат за първи път. Те изтърваха  нападателя на арабите Слимани, който откри резултата в 26-ата минута. Малко по-късно пък Халиш покачи на 2:0 след ъглов удар, а в 39-ата минута. един от най-активните на терена Джабу направи резултата класически след нов гаф в отбраната на Южна Корея.

След почивката азиатците натиснаха и звездата им Сон Хьон-Мин върна едно попадение. Фегули и Брахими обаче преодоляха като на шега защитата на съперника и на практика предрешиха крайния изход, когато последният отблизо вкара четвърто попадение за Алжир.

Силите на Южна Корея стигнаха само за още един гол, дело на капитана Ку Джа-чол от непосредствена близост.

Така Алжир събра три точки, докато Южна Корея и Русия имат само по 1. В последния кръг тимът на селекционера Халилходжич излиза срещу Сборная, а Южна Корея ще мери сили с лидера Белгия.