Белгия победи Корея с човек по-малко

Дефур получи директен червен картон, но с гол на Ян Вертонген "Червените дяволи" победиха с 1:0
27 юни 2014 01:09,
1
Ян Вертонген вкара победния гол. Снимка: Ройтерс

Белгия спечели трета поредна победа в груповата фаза на световното първенство, след като надделя над Корея с 1:0.

Единственият гол вкара капитанът Ян Вертонге към края на мача, след като направи добавка след силен удар на резервата Дивок Ориги.

Тимът на Марк Вилмотс стигна до успеха въпреки че цяло второ полувреме игра с човек по-малко. Директен червен картон в края на първото полувреме получи Стивън Дефур за влизане с бутоните напред срещу съперник.

Така "Червените дяволи" заеха първото място с пълен актив от 9 точки и на осминафиналите ще играят срещу САЩ.