Дунав с първи успех за сезона, удари с 3:1 Царско село

Гостите с първи гол в родния елит
26 юли 2019 21:25, Красимир Ангелов
1

Дунав постигна първия си успех през новия сезон в efbet Лига след като се наложи с 3:1 над гостуващия новак в елита Царско село.

Домакините откриха резултата в 25-ата минута, когато Стефан Христов беше изведен в дясно в пеналта и опита да центрира към точката на дузпата, а в опит да пресече Мартин Кавдански прати топката в собствената си врата.

Пет минути преди почивката Христов изведе в добра позиция пред наказателното поле Ивайло Лазаров, който се възползва от неразчетено излизане на вратаря Иван Чворович и прати за втори път топката в мрежата на столичани.
В 49-ата минута Лазаров асистира на Иван Селеменев, който направи резултата класически.

Пет минути преди края холандецът Родни Антуи вкара историческия първия гол за Царско село в българския футболен елит. Той засече от въздуха със странична ножица от десетина метра подаване на Ивайло Марков от ляво.