Победи за Ливърпул, Челси и Сити
27 авг 2022 19:57, Росен Стойчев
9
Снимка: БГНЕС/EPA

Челси победи с 2:1 гостуващия Лестър в среща от 4-ия кръг на Висшата лига. „Сините“ от Лондон играха повече от час с човек по-малко на терена заради червения картон на Конър Галахър, но проявиха класа и характер и стигнаха до успеха, съобщи Gol.bg

В герой за селекцията на Томас Тухел се превърна Рахийм Стърлинг, който заби и двата гола за домакините.

Ливърпул разнебити с 9:0 Борнемут на "Анфийлд" и записа първа шампионатна победа.

До този момент "мърсисайдци" имаха две равенства и една загуба, но днес си го изкараха на клетите гости, които не знаеха къде се намират.

По два гола за Ливърпул забиха Роберто Фирмино и Луис Диас, по един добавиха Харви Елиът, Трент Александър-Арнолд, Вирджил ван Дайк и Фабио Карвальо. Автогол си мушна Крис Мефъм.

С тази гръмка победа "мърсисайдци" изравниха и рекорда за най-резултатен успех в историята на Висшата лига.

С 3 гола за Ерлинг Холанд за по-малко от 20 минути, Манчестър Сити обърна Кристъл Палас с 4:2 и то след като губеше с 0:2 на почивката в мач от 4-ия кръг на Висшата лига.

Орлите ядосаха шампионите, които се развихриха през второто полувреме, а норвежецът демонстрира невероятните си качества и умения при положение, че през първата част почти не се забелязваше.

Така Гражданите вече имат 10 точки, докато Палас остана с 4, но програмата на тима до момента през кампанията бе доста трудна, с мачове все срещу водещи отбори.