Трагедията в Триград: Страх, коментари във Facebook, съдници...

Българите нямаме потребност от себепознаване
24 юли 2017 11:00,
76

Ударът с кола на много хора, страхът, че си убил някого - всичко това след инцидента се случва на едно 16-годишно дете. Той може да бъде мотивиран да направи много неща. По този начин директорът на психиатрията в Курило д-р Цветеслава Гълъбова анализира трагичния случай в Триград, където преди няколко дни откриха тялото на Кристиян, който бе издирван 14 дни.

Инцидентът с трагичен край предизвика много коментари в социалните мрежи през дните, в които търсиха Кристиян. "Ако прочетете всички мнения и коментари какъв бил Кристиян и родителите му, ще видите как в повечето случаи чистата човешка съпричастност към това семейство, което е загубило детето си, към случилото се с туристите, липсва!" Констатира д-р Гълъбова.

По думите на директора българите винаги сме били съдници. "Това е част на нашата народопсихология!"

"Обичаме да съдим, да казваме "това се прави така" и разбирай "аз го правя така". С лекота "лепим етикети" на хората, коментираме в социалните мрежи, даваме мнения, много осъждаме", разясни пред Bulgaria ON AIR д-р Гълъбова.

Тя обясни, че българите нямаме потребност да започнем да се себепознаваме. Не се интересуваме какви са причините за едно или друго човешко поведение, не го анализираме. "Когато разберем какви са неговите първопричини, тогава ще бъдем по-малко съдници, тогава ще осъзнаем, че и ние можем да попаднем в такава ситуация", коментира специалистът.

Темата за социалните мрежи, публикуваните мнения в нея и изборът на някои млади хора да не се регистрират в нея, доведе до въпроса за ролята на родителите в живота на децата им.

"Задължение е на всеки родител да знае какво правят децата му в социалните мрежи, без заигравката за личното пространство. Те трябва да знаят с кого и какво си пишат!", категорична е д-р Цветеслава Гълъбова и посочи, че децата са групата с още неукрепнала психика.

Специалистът наблюдава как днешните младежи израстват много бързо физически, но психически остават не толкова зрели и като една от причините за това е, че съвременното поколение не го "напъва да добива знания".

Според д-р Гълъбова доверието родител-деца не трябва да е крехко, напротив, детето трябва да има уважение към майка си и баща, така също и към по-възрастните хора.

"Добре е, когато родителите имат проблеми с общуването с децата си да потърсят специалист", посъветва д-р Цветеслава Гълъбова.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


76
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
5
19
 
8
 
! Отговори
Анонимен преди 6 години
Д-р Гълъбова ви е диагностицирала, но вие сте глупави и не можете да се усетите .Да си емпатичен и да погледнеш нещата от много ъгли е качество присъщо на висшите натури , каквито тук са изключения . Освен мен има още 5, 6 такива хора , които изпитваха болка от случилото се . Ще се повторя -това общество е болно , пропито с омраза и не обича деца . Такова общество е обречено .
4
4
 
15
 
! Отговори
Анонимен преди 6 години
В тая държава едната половина съдници, другата - психиатри !
3
4
 
13
 
! Отговори
G преди 6 години
Един малад човек, който е вярвал в съдебната система!
2
0
 
18
 
! Отговори
Анонимен преди 6 години
много са важни коментарите във Фейсбук.Много!
1
4
 
60
 
! Отговори
Момо преди 6 години
А с блъснатите какво става? Колко време ще се възстановяват? Изобщо ще се възстановят ли напълно без последствия за цял живот?Питам, защото майка ми беше блъсната преди 20 години и оттогава е зле със здравето. Разви диабет от стреса и е на инсулин. Претърпя не знам си колко операции на времето, за да ѝ оправят крака, които беше помлян. Оня който я удари е идвал тогава няколко пъти да я види, даде ѝ малко пари колкото за лечението и това беше.Та за това питам, де. Те как са?