Българинът загуби с 4:6, 5:7 след 102 минути игра
22 окт 2016 16:18,
48
Снимка: Архив, Reuters

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира на твърди кортове в шведската столица Стокхолм с награден фонд 635 645 евро.

Шампионът от 2013 година и втори в схемата Димитров загуби от участващия с "уайлд кард" олимпийски вицешампион от Рио 2016 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) с 4:6, 5:7 след 102 минути игра.

Бившият номер 4 в света Дел Потро стартира отлично с пробив в първия гейм, но 25-годишният хасковлия успя да изравни при 3:3. Решаващ за изхода от първия сет се оказа седмия гейм, в който 63-ият в света в момента аржентинец отново проби и впоследствие запази преднината си.

В средата на втората част двамата също си размениха по един пробив, а в 11-ия гейм Димитров допусна две двойни грешки и нов пробив, което се оказа решаващо.

Така Дел Потро записа четвърта победа в четири мача срещу българина и продължава в турнира без загубен сет. Хасковлията все пак си осигури 28755 евро и 90 точки за световната ранглиста, в която заема 18-ата позиция.