Троицки чака Гришо в спор за място на 1/2-финалите

Сърбинът победи Робин Хаазе на Sofia Open
9 фев 2017 16:17, Веселин Коларов
1

Миналогодишният финалист Виктор Троицки (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 540310 евро.

Поставеният под №9 Троицки наниза 17 аса и победи холандеца Робин Хаазе с 2:6, 6:4, 7:6(3) след 1:54 час игра.

Хаазе стартира отлично мача и набързо поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част Троицки реализира единствен пробив в петия гейм и зарази преднината си, за да изравни резултата.

След размяна на ранни пробиви в третия сет се стигна до тайбрек, в който сърбинът поведе с 6:1 точки и това се оказа решаващо.

Така Троицки, 37-и в класацията на АТП, очаква на четвъртфиналите победителя от мача между номер 3 Григор Димитров (България) и Йежи Янович (Полша), които излизат на корта днес след 18.00 часа.

30-годишният белградчанин има две поредни победи срещу Димитров от миналия сезон - на финала на турнира в Сидни с 2:6, 6:1, 7:6(7) и в първия кръг на "Ролан Гарос" с 2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:3. Преди това хасковлията, 13-и в света в момента, побеждава в Бризбейн през януари 2016 година с 5:7, 7:6(6) 6:2 и в Базел през 2012 година с 6:3, 6:2.