Общинските съветници от "Спаси София", "Синя София" и "Възраждане" застанаха зад инж. Стоян Братоев и връщането му като изпълнителен директор на "Метрополитен". Лидерът на "Спаси София" Борис Бонев изрази удовлетворение, че извънредна сесия ще се проведе, въпреки предложеното по-рано от Карлос Контрера, че докладът за управлението на столичното метро не е наложителен.
"Дебат ще има, сесия ще има, където ще се чуят всички аргументи против безобразния начин, по който коалицията на корупцията в СОС иска да отстрани проф. Стоян Братоев. Г-н Братоев е здрав и напълно в кондиция да изпълнява своите задължения", заяви Бонев.
Общинските съветници от “Възраждане” и “Синя София” също се обявиха в подкрепа на Братоев и за смяна на борда на "Метрополитен". "Синя София" ще подкрепи внесеното предложение за нов Съвет на директорите на "Метрополитен", тъй като този нов съвет е изграден на принципна основа, обяви общинският съветник Вили Лилков, наричайки направената в петък смяна "недопустима".
Според Лилков е време да се направят прозрачни конкурси за членове на управителните съвети на общинските търговски дружества.
Деян Николов от "Възраждане" също заяви, че общинските съветници от групата ще подкрепят доклада, с който се цели "възстановяване на нормалния ред и спиране на тази схема и опит за корупция в размер на стотици милиони".
"Процесът започна преди около девет месеца, когато в общинските дружества бяха назначени "калинки" на икономическо и корупционно мнозинство, или както ги наричам, обикновени търговци с влияние. Очевидно проф. Стоян Братоев е човек, който им пречи и затова искат той да бъде отстранен", каза още Николов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Димитър Радев: Фискалната политика трябва да остане дисциплинирана
България е изпратила четвъртото искане за плащане по Плана за възстановяване и устойчивост
Защо американският лек суров петрол се търгува по-скъпо от сорта Брент?
LNG танкер и френски контейнеровоз успяха да преминат през Ормузкия проток
Oxfam: Най-богатите хора в света може да укриват от данъци 3,55 трлн. долара
Потопът в Бачково: Откъснат квартал, кал и дървета по улиците
"Галъп": Пет формации влизат в новия парламент
Внимание, скиори: Екстремна лавинна опасност в планините
Пуснаха 40-метрово виенско колело в София – най-високото в България (СНИМКИ)
Хари Кейн се контузи, ще играе ли срещу Реал Мадрид?
Черно море остана без национал
Барселона с нова крачка към Бастони
Тити Папазов със силни думи за Любо Пенев, но намекна и за нещо неприятно
Добра новина за Ливърпул
Задава се звезден трансфер във футбола
Д-р Сергей Иванов: Накисвайте зеленчуците 15-20 минути с оцет или сода
Световна премиера на новия филм на Коста Каракашян „Те“ на Cinedans Festival в Амстердам
Лазарски питки със сусам
Панели за баня – новият хит в интериора
Поверия за ангелската дата 4/4
Дерайлиралият влак стои близо 6 часа в калта
Осъдиха във Варна чужденка за палеж и унищожаване на чуждо имущество
България изпрати искане за плащане на 900 млн. евро по ПВУ
Хороскоп за 4 април 2026
Студенти от Варна ще участват в състезание по наказателноправни науки
48-годишен мъж от Варненско бе осъден за палеж на чужд имот
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век
Телескопът „Джемини-юг“ потвърди връзката между състава на екзопланетите и техните звезди
SpaceX направи първата крачка към борсата с конфиденциална заявка за IPO
Хората говорят все по-малко, установиха психолози
Voyager и Icarus Robotics ще тестват свободно летящ робот на МКС
Два редки метеорита за девет дни: Какво показват данните за болидите през 2026 г.