Оставката на Петков си е личен акт на една партия, аз не давам да ми се бъркат в партията и не се бъркам и в другите, каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
Помолен да коментира, че и самият Борисов трябва да си подаде оставката, той заяви, че това е несериозно.
"Чегъртаха ни, арестуваха, биха хора, както Господ казва – който нож вади, от нож умира. Същата работа и за тях. Тези хора не ме интересуват, аз ги научих още в сглобката що за птици са и е хубаво, че и техните хора сега го научават и публиката.
Тука президента Радев мога да цитирам, защото той ги наложи навремето и каза, че един ден и тая шарлатания ще изчезне. Другите се занимават в провинцията с митниците, но ще стигнат и до тях, каза Борисов.
Избирателите като се разочароват от една партия, ние също сме били потърпевши, те трябва да виждат реалните действия избирателите, коментира той. Най-силният индикатор беше Спаси София, когато те се измъкнаха от коалицията беше ясно, че те знаят неща, които ние може само да подозираме, каза Борисов.
Попитан допустим партньор ли е за ГЕРБ ПП начело с Асен Василев, който е сред хората, разследвани в скандала с „Митниците“, за президентските избори, той отговори, че лидерството в една партия касае самата партия. „Избирателите, които искат европейски път, силна държава, натовска държава с върховенство на закона са в този сектор на политическия живот, в който сме заедно с избирателите на ПП, на ДБ. Виждате, по еврозоната, по НАТО – с „Ново начало“. Около тези избиратели трябва да се търси победата на президентските избори“, смята лидерът на ГЕРБ, като подчерта, че тези избиратели не бива да се разочароват докрай, за не стане така, че да не излязат да гласуват.
Аз искам отлив към ГЕРБ, каза още Борисов.
Попитан как ще коментира ситуацията с градския транспорт в София и заявките, че той отново спира работа, ако исканията на работниците не бъдат удовлетворени, той заяви, че правителството отпусна пари, но „те не ги плащат“. „Там има кмет – Терзиев, защо не го питате него или там нямате кореспондент? Питайте го. Ние да кажем защо не си плащат и заплатите – това ли искате? Ще дойде ден, ще отговаряме и за това“, добави Борисов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
„Мяра“: Войната в Иран носи страх за България, но не преминава в съзнание за личен риск
Надеждите за деескалация на конфликта в Близкия изток окрилиха азиатските пазари
Златните резерви на Русия достигнаха 4-годишен минимум
Кризата като възможност: Защо сега е моментът за започване на нов бизнес
Ваучери за почивка и данъчни облекчения – решения за кризисния летен сезон
Служебният премиер разпореди спешна проверка на АПИ
Избори 2026: Шестима задържани при акция срещу купуването на гласове в Бургас
Зърнопроизводителите: Има опасност от токсично олио в мрежата, натискът е огромен
"Булгаргаз" и новото поскъпване на газа: Кога ще го усетят потребителите?
Гюров разпореди проверка в АПИ: Кражбата на пари за ремонти е кражба на животи
Голям шамар за Арсенал по пътя към титлата!
Абсурдно е да няма премия за световен рекорд в плуването!
Капитанът на България е №1 в Полша
Възлов играч на Добруджа аут за Левски
Легендарен треньор: На националите ни ще им е трудно срещу Индонезия
Футболист на ЦСКА ще играе срещу България
Хитовият турски сериал „Игра на съдбата“ тръгва премиерно от 1 април
Любовен хороскоп за април 2026
Какво се прави на Благовещение
Кой празнува на Благовещение
Нумерологична прогноза за 25 март
Таро карта за 25 март, сряда
Андрей Гюров: Дори Пътна помощ протестира за това, че се краде, а не се ремонтира
Борисов: Ние нямаме неизпълнено обещание
Иран иска да преговаря не с Тръмп, а с Джей Ди Ванс
Спор между Георги Георгиев и Атанас Славов в дебат за съдебната реформа и Сарафов
Рекорден брой участници посреща Варна за Националния детски фолклорен конкурс
Без вода остава един район във Варна днес
Първият космически кораб с ядрен двигател ще полети към Марс през 2028 г.
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция