IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Асен Василев отговори на Борисов: Иска да спечели служебно Варна и София

Депутатът пита защо акцията е била в деня на влизането ни в еврозоната

БГНЕС

БГНЕС

“За последните три години, в мандата на Портних, въпросната фирма е спечелила 17 обществени поръчки за над 6 млн. лева. Фирмата кандидатства за обществена поръчка, за която е подаден сигналът и я губи на 2 септември 2024 година. Обжалва в КЗК, ръководена от майката на депутата от ГЕРБ господин Ненков, и КЗК месец по-късно отхвърля жалбата и потвърждава решението на общината. След което фирмата обжалва във ВАС, който на 17 декември оставя в сила решението на КЗК и общината, т.е., че фирмата не трябва да печели поръчката, и осъжда фирмата да плати 4500 лева, защото е загубила делото”, заяви Асен Василев от ПП по повод ареста на Благомир Коцев, кмет на Варна.

Председателят на ПП показа снимка на Фейсбук пост на фирмата, която е подала сигнала срещу Благомир Коцев. На нея се виждат служителите ѝ заедно с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. От кадъра се вижда, че името на фирмата е "Залива 47 - СП - АД".  "Виждате, че се хвалят още 2015 година как много добре са работили с ГЕРБ и лично с господин Борисов", заяви Василев в кулоарите на парламента.

Той каза, че в момента, в който ВАС взима окончателното съдебно решение за обществената поръчка, фирмата решава да подаде сигнал към КПКОНПИ и прокуратурата. 

"Оставям на българските граждани да си направят изводите до колко е имало искане за подкуп или просто имаме фирма, която е свикнала да печели поръчки по времето на ГЕРБ и след това не е спечелила по начина, по който е печелила по ГЕРБ", заяви Василев и добави, че случващото се е абсолютна репресия срещу кмета Коцев.

"Пеевски се опитва да помогне на Борисов да спечели Варна и София служебно, след като не успя да ги спечели на избори", каза Василев и заговори за целенасочени атаки срещу градоначалниците на Варна и София, които са от "Продължаваме промяната". Според него тези атаки са зашити с бели конци. 

"Виждате, че това решение на община Варна е потвърдено и от КЗК, и от ВАС. Мисля, че никой не се съмнява, че КЗК и ВАС не работят за "Продължаваме промяната", каза Василев и заяви, че е в недоумение защо акцията е трябвало да се състои в деня на влизането на страната в еврозоната. 

Асен Василев заяви, че депутатите от "Продължаваме промяната" ще заминат за Варна, където ще се включат в протеста в защита на кмета, който се очаква да започне в 18:00 часа днес.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата