"Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава. След серия наши сигнали държавата и службите не предприемат абсолютно нищо", заяви в интервю за БНР депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев.
В българското контраразузнаване нивото на проникване на руската държава и нивото на влияние е толкова високо, че практически то не работи срещу руските интереси в България, а по-скоро работи за тях, смята той. По думите му се спират серия разследвания, свързани с Русия.
"Не става дума за некомпетентност и мърлящина, а става дума за спускане на заповед отгоре - да не се работи по сигнали, свързани с Русия. Когато службите искат да работят, те могат да намерят начин да работят", коментира той и продължи:
"Ние имаме информация за това как се реагира, когато постъпи в ДАНС сигнал, свързан с руското влияние и как той бива замитан. Хората, които имат вътък за борба с руското влияние в България, биват избутвани. Самият ДАНС се контролира от Пеевски и свързани с него хора и от страха от съответни реакции на Русия и търсене на определени баланси".
„ДАНС не работи, защитавайки българския национален интерес. Няма никакви стъпки за борба с руското влияние и пропаганда - това се вижда на всички нива", категоричен е политикът.
"Борисовата посока се определя изцяло от Пеевски и ревността на Борисов, че не е премиер. Пеевски няма идеология и програма. Той иска да изяде колкото се може повече със съгласието на Борисов. Той си завладява значителни парчета от местната власт", смята депутатът.
"Борисов приема това със страх, но не може да го спре. Това е цената на гласовете на Пеевски. Самият Борисов и ГЕРБ остават без физиономия. Възгледът на Борисов вече за политика се основава много повече на страха му от Пеевски, отколкото на някаква дългосрочна визия, което е фундаментален проблем на политическия живот“, посочи той и допълни, че това, което може да раздалечи двамата, е работеща съдебна система в България.
Живеем в страна, която и в момента е най-малко богатата в ЕС. Единствената причина е, че тя не е изградила докрай демокрацията си, смята депутатът.
За него поведението на председателя на парламента Наталия Киселова е недопустимо. В момента оставката ѝ не може да се случи, защото има подкрепата на Пеевски, смята той.
Относно вота на недоверие, който е готвен през септември, от ПП-ДБ са имали срещи с МЕЧ и АПС, а с "Възраждане" и "Величие" няма да има разговори.
"Това правителство ще падне не когато поиска Борисов, а когато поиска Пеевски. Всички министри, почти без изключение, са равнис по това, което каже Пеевски. Нашите действия с вота на недоверие показват политическа позиция и воля, но това няма да е факторът за сваляне на правителството".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Русия свива прогнозите си за добив на петрол, износът намалява от началото на май
Китай получава по 500 млн. долара на час от износ, подкрепен от АІ
Сенатът на САЩ утвърди Кевин Уорш за член на Управителния съвет на Фед
Кадър на деня за 12 май
Политическите сътресения във Великобритания потопиха европейските пазари
SOFIX се повишава за седма поредна сесия
Плодова торта с ягоди и сметанов крем (РЕЦЕПТА)
На каква възраст и пробег употребяваната кола се превръща в бреме
Янкулов и Дечев: Битката за ВСС тепърва започва, истинският тест предстои
ЦСКА 1948 се подигра с ЦСКА, но не остана незабелязано от БФС
УЕФА с тесла за украински гранд и кипърци
Левски с първи трансфер за лятото: Нападател се завръща на "Герена"
Французи и гръцкият шампион искат ас на Левски
Сираков прибира милиони: Бостанджиев плаща 6 млн. за акциите на Левски
Бивш на ЦСКА подписа с шампион на България
Дневен хороскоп за 13 май, сряда
Езикова школа Престиж: Лятото започва с английски, игри и нови приятелства
Sean Paul излиза на Vidas Art Arena с Rise Jamaica на 15 май 2026
5 зодии привличат пари и любов до 18 май 2026
Практикер стартира „Майсторска супер седмица“ с до -50% на хиляди продукти
Как да настроим удобен график на прахосмукачката робот
21 пияни или дрогирани водач спипа КАТ за ден
Шестима стажант-юристи встъпиха в длъжност в Окръжен съд - Варна
С 2 419 души е намаляло населението на Варненско за година
Черноморският регион трябва да стане реален приоритет на ЕС
Главно добричлии и шуменци са новите варненци
Черно море победи Локо Пловдив в директен сблъсък за място на баража за Европа
Космически сблъсък: Ракета на SpaceX ще се разбие в Луната
Гигантски калмар е забелязан край Австралия за първи път от 25 години
Сондите „Вояджър“ записаха зловещи звуци от космоса: Какво може да е това?
Вселената се разкрива: Разчетоха изгубена 2000-годишна звездна карта
Тектоничен разлом заплашва да разцепи Африка: Учени откриха първите признаци
Слънцето изпрати огнен „поздрав“ към Земята: Задава се магнитна буря