Тази сутрин, главно около Дунав, видимостта временно ще е намалена. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад.
Днес ще е предимно слънчево, но по-късно през деня от североизток облачността ще започне да се увеличава. Ще духа до умерен, в Дунавската равнина временно силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 8° и 13°, по-ниски ще останат в североизточните райони, в София - около 9°, сочи прогнозата на НИМХ.
Над Северното Черноморие облачността ще се задържи значителна, докато по Южното ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър, който около обяд ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 7° и 12°. Температурата на морската вода е 8°-10°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще е предимно слънчево. Високите части преди обяд ще бъдат в облачния слой – с мъгла. Ще духа умерен, временно силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 6°, на 2000 метра - около минус 1°.
През следващите дни с ориентиране и усилване на вятъра от североизток ще прониква студен въздух. В петък облачността над цялата страна ще се увеличи и на места, главно в Северна България ще има слаби валежи от сняг, а в Източна отначало от дъжд, който със застудяването ще премине в сняг. В източните райони ще има и условия за поледици.
В събота ще се задържи със значителна облачност, но вероятността за валежи е малка, все пак не е изключено в отделни райони да превали слаб сняг. Температурите ще се понижават и в събота минималните ще са от минус 12° в североизточните райони до около 0° в крайните южни, а максималните в по-голямата част от страната ще са между минус 3° и 2°.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Иран заплаши Украйна, че е легитимна мишена във войната заради помощта за дроновете
S&P повиши кредитния рейтинг на Хърватия до ниво А със стабилна перспектива
Малта се опасява, че повреден руски танкер ще достигне острова до 48 часа
Нов митнически пункт между Турция и България ще бъде отворен северно от „Капъкуле“
Пазарната нестабилност подлага на натиск оценките, компаниите преосмислят плановете си за IPO
Как Фридрих Мерц обърна палачинката за войната в Иран
Абсурдна пречка ще доведе до голям отлив на германски туристи по Черноморието ни?
Централна прогноза
Експерт: Имотният пазар ще наказва неподготвените участници
Тръмп: Много държави ще изпратят военни кораби, за да държат Ормузкия проток отворен
НА ЖИВО: Лудогорец – ЦСКА 3:0, разградчани громят "червените"
И Зографски остана извън финала
Радо Янков остана извън Топ 16 във Вал Сен Колме
Голям екшън! 9 от Байерн взеха точка в Леверкузен
"Виси" ли титлата? Интер загуби точки срещу Аталанта
Лора Христова с 36-о място на 10 км в Отепя
Дневен хороскоп за 15 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 16 – 22 март
3 зодии с голям късмет през следващите 7 дни
Качамак по родопски
5 грешки, които „сплескват“ косата
Любовен хороскоп за 16 – 22 март
Парламентарна комисия се събира извънредно заради бюджета
Горски инспектори от Варна задържаха въоръжен бракониер край Дончево
Гьоко Хаджиевски е бесен след загубата
Трагедия на пътя! Тежко ПТП взе две жертви
Един загинал и трима ранени в тежка катастрофа
Столтенберг: Няма гаранция, че НАТО ще оцелее при Тръмп
Силно слънчево изригване е регистрирано за първи път от три седмици
Рекорден сигнал от черна дупка е засечен в Средиземно море
Плесен от Чернобил може да се превърне в щит за космическите колонизатори
Дните на Земята стават по-дълги с рекордна скорост за последните милиони години
Телескопът James Webb засне галактиката NGC 5134
Възродена гора: Как унищожена земя в Индонезия се превърна в рай за 5 години