Лидерът на “Продължаваме промяната” Асен Василев коментира, че най-накрая имаме правоъден министър, който остро постави въпроса за отстраняването на незаконния главен прокурор Сарафов от поста му. Василев визираше новият служебен министър на правосъдието Андрей Янкулов.
По време на брифинг Василев съобщи, че в сряда се организира протест от “Правосъдие за всеки” и призова всички български граждани да излязат на този протест, “за да може, както свалихме правителството, сега да свалим Сарафов – имаме шанс”
“Надявам се и г-н Румен Радев също да подкрепи протеста и да покаже, че и с действия, а не само с думи ще се бори срещу Борисов и Пеевски, заяви Василев по време на брифинга.
Попитан за коментар на думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, който определи служебното правителство като правителство на “ПП-ДБ, Доган и Радев", бившият финансов министър отговори така:
"С Радините вълнения на г-н Борисов не мисля, че трябва да занимаваме целия български народ. Ясно е, че Борисов се е спекъл от страх, че няма да може да купува гласове и да постигне типичния за ГЕРБ резултат с купени и контролирани гласове. Живот и здраве, ще имаме едни честни избори, на които никой няма да е принуден да гласува под страх”.
Василев коментира и твърденията на Борисов, че е отговорен за повишенията на цените.
“Това, което виждаме в момента, е отмъщението на всички регулатори, назначени от ГЕРБ, БСП и Ново начало срещу българския народ. Видяхте какво се случва с цените на електроенергията, виждате какво се случва с цените на магазините. Миналата седмица имахме изслушване на регулаторите в парламента и казаха – всичко е наред, извършваме проверки, тук-там някоя глоба. Отмъщават си, защото им падна кабинетът. Тези регулатори също трябва да бъдат сменени с хора, които са компетентни, които могат да овладеят цените и които наистина ще работят за българския народ, а не да отмъщават на българските граждани от името на ГЕРБ”, каза още лидерът на ПП.
Предстоящите избори
Василев е на мнение, че на предстоящия вот през април ПП-ДБ ще се представи доста по-добре, отколкото смятат социолозите.
“Не е като да не се е случвало няколко пъти в предишните избори. Ще припомня, че на първите избори, на които се явихме, ни мериха на 8%, а завършихме на 26%. Това, което в момента е важно за българските граждани, е да излязат и да гласуват свободно за това в каква посока да тръгне България. Ние ясно сме показали във времето за какво ще работим – по-високи доходи, по-високи пенсии”, заяви Василев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Администрацията на Тръмп е отнела над 175 хил. визи от началото на мандата му
Кадър на деня за 10 август
Руският Върховен съд забрани на антивоенната партия "Яблоко" да участва на парламентарните избори
Ръководителите на UniCredit и Commerzbank са провели първия си разговор за германската банка
Тръмп поиска от Иран да плати компенсация за убити хора във войни, атаки и протести
Цените на газа в Европа нарастват поради неясните перспективи за отваряне на Ормуз
Рецепта за кекс с узо
Късна емисия
Обявиха извънредно положение в Колумбия, ЕС е в готовност за помощ
Нинова за убийството в Пловдив: Ако бях съдия - най-високата присъда
Демерджиев като баща след трагедиите в Пловдив и Радомир: Търпението ми е изчерпано
Ботев Пловдив победи Спартак Варна у дома
2000 човека дойдоха на фалшивата сватба на Роналдо + СНИМКИ
ВИДЕО: Черно море – Лудогорец
Ливърпул обяви трансфера на Роналд Араухо
Байерн започва преговори за нов договор с Хари Кейн
Славия победи с 3:0 Ботев във Враца
Таро карта за 11 август, вторник - Петица жезли
Дневен хороскоп за 11 август, вторник
Сладкиш с кайсии за Голяма Богородица
Без декори и ефекти: LP направи концерт, който публиката няма да забрави
Красив и различен - deep french маникюр (+Снимки)
TRENDER POSH – дамски смарт часовник, създаден за различните моменти от деня
Защо продължителното пътуване влошава хроничната тазова болка при мъжете?
Нова надежда при макулна дегенерация: Иновативна система за продължително лечение
Остра чернодробна недостатъчност след топлинен удар
България е с най-висока честота на вроден сифилис в ЕС!
Връзката на щитовидните заболявания със сърдечно-съдовата система
Варна въвежда услуга за денонощно здравно наблюдение на хора в риск
Електромобилите станаха по-евтини от хибридите
Куриоз: Изритана топка по време на мач причини верижна катастрофа (ВИДЕО)
Наблюдаваме частично пълно слънчево затъмнение от България
НСИ показва как се променя официалната статистика с изложба в Морската градина на Варна
Мъж без книжка, опита да избяга от полицаи във Варна
Ясни са победителите в 50-ия юбилеен международен бридж фестивал „Варна“