IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Кевин Спейси ще се снима в ролята на Чърчил

Фокусът на филма ще е военна Англия

Снимка: Reuters

Снимка: Reuters

Актьорът Кевин Спейси се готви да замени ролята на американски политик с тази на депутат в британския парламент, след като сключи договор, за да се превъплъти в образа на бившия британски премиер Уинстън Чърчил в драма, съобщи Холивуд рипортър.

Носителят на две награди "Оскар" ще се снима във филма "Captain of the Gate", който ще проследи възхода на Чърчил към властта, пише БТА.

Спейси не за пръв път ще участва в политическа драма, след като изпълни ролята на Франсис Ъндърууд в сериала "Къща от карти".

Образът на Чърчил, който бе британски премиер от 1940 г. до 1045 г. и от 1951 г. до 1955 г., е пресъздаван на големия екран от Ричард Бъртън, Саймън Уорд, Тимъти Уест, Робърт Харди, Боб Хоскинс, Албърт Фини, Брендан Глийсън.

Тимъти Спол пък изпълни ролята на Чърчил във филма "Речта на краля", излязъл по екраните през 2010 г.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата