Злонравният герой, който се опитва да отмъкне Коледа, представен в анимацията "Гринч", продължава да привлича най-много зрителите в киносалоните, сочат обобщените данни у нас. Историята, започната в книгата "How the Grinch Stole Christmas" на Доктор Сюс от 1957 година, е гледана от вече 82 808 зрители и отчита 807 018 лева приходи за трите седмици у нас.
На втора позиция е първата премиера от миналия уикенд - "Смъртоносни машини", създаден по първия от четирите романа на Филип Рийв от 2001 година. Триизмерният разказ за времето, в което подвижният Лондон ще се окаже арена на битка на живот и смърт, е гледан от 10 311 зрители и има 121 626 лева приходи за първите три дни у нас, предаде БТА.
Трето място е за втората премиера от миналия уикенд - "Робин Худ: Началото". Авангардната интерпретация по класическата история с Тарън Еджъртън и Джейми Фокс в главните роли е гледана от 7 422 зрители и има 72 270 лева за първите три дни у нас.
Четвърта позиция е за "Бохемска рапсодия", който е вече месец и половина на екраните у нас. Изкачването на легендарната "Куин" и нейният вокалист Фреди до върха на музикалната сцена е гледано вече от 116 388 зрители и има 1 093 358 лева приходи от билетите им.
Пета позиция сред най-гледаните филми е за българския "Смарт Коледа". Забъркването на нови технологии с традициите на Бъдни вечер и очакваните подаръци са гледани от 19 603 зрители и отчитат 161 422 лева приходи за двете седмици на екраните.
Шесто място е за белгийската драма "Курск". Развиващото се на земната повърхност и под водата по време на деветдневната трагедия с авариралата руска подводница на 12 август 2000 година е гледано от 12 219 зрители и има 116 514 лева приходи за десетте дни на екраните у нас.
Седма позиция е за спортната драма "Крийд 2", продължение на култовия "Роки" и на драмата "Крийд: Сърце на шампион" отпреди три години. Битката между сина на Аполо Джонсън - Адонис, и на Виктор Драго - Иван, е гледана от вече 33 382 зрители и има 297 675 лева приходи за трите седмици у нас.
На осмо място е третата премиера от миналия уикенд - "Дяволът в теб". Хорърът, в който в градската морга на американски град се случва поредица от събития, предизвикани от зла сила, е гледан от 3 670 зрители и има 32 151 лева приходи за първите три дни у нас.
Девето място сред най-гледаните филми у нас е за "Фантастични животни: Престъпленията на Гринделвалд", продължение на филма отпреди две години, в който беше разказано част от началото на случващото се в поредицата "Хари Потър". Продължението на историята, в която се изясняват позициите на магьосниците Гелърт Гринделвалд и Албус Дъмбълдор в битката за издигане на чистокръвните над мъгълите, е гледано от 63 780 зрители и има 725 007 лева приходи за месец на екраните у нас.
Десета позиция е за приключенския "Лешникотрошачката и четирите кралства", вдъхновен по едноименната приказка на Ернст Теодор Амадеус Хофман от 1816 г. Коледното приключение на Клара в магическия свят на джинджифилови войници и армия от мишки е гледано от 64 177 зрители и има 643 773 лева приходи за петте седмици у нас.
Извън първите десет е четвъртата премиера от миналия уикенд - европейската драма "Ева", за младия Бертран - жиголо, което краде ръкопис от умиращ клиент и печели слава с нея. За първите три дни у нас филмът е гледан от 596 зрители и има 4 538 лева приходи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Холивуд бори кризата с фокус върху децата
Весела Чернева: САЩ искат Европа да поеме всички разходи по възстановяването на Украйна
"М+С Хидравлик" АД отчете 16% спад на брутната печалба до 8,9 млн. лв.
Заработи най-големият фотоволтаичен парк в Румъния
Срещата за климата в Бразилия е в патова ситуация, след като ЕС отхвърли проектосделка
Японският премиер е изправен пред пазарни тестове - от йената до акциите и облигациите
"Клиентите ми няма къде да паркират": Недоволство заради синя и зелена зона
Залесяване в Стара Загора: Малчугани и възрастни възстановяват горите
Иззеха множество лекарства, забранени за продажба у нас
Лицето издава всичко за човека - какво показват очите, носът и усмивката
Бивш на ЦСКА предупреди „червените“ за мача с Ботев Пд: Това не е Левски
Нанков се възхити от Веласкес и отсече: Ще се представим достойно срещу силния отбор на Левски
Какво става? Нов трансфер от ЦСКА в …ЦСКА 1948
„Прилепите“ излъгаха Леванте в градското дерби и се върнаха на победния път
Масов бой и разгром: Марсилия оглави Лига 1
Франция ще премери сили с Бразилия преди Мондиал 2026
Седмична нумерологична прогноза за 24 – 30 ноември
Лондон през декември – какво не бива да пропускаме при посещение преди Коледа
3 задължителни ястия за 24 ноември – Света Екатерина
Любовен хороскоп за 24 – 30 ноември
Нумерологична прогноза за 22 ноември
Мини шоколадови чашки с боровинки и кашу
Над 100 представители на 14 държави събра годишният форум във Варна
Басейнова дирекция: Шахтите са слабото място на Варна
Иззеха лекарства, забранени за продажба в България
Цената на кафето тръгна надолу заради действие на Тръмп
Терзиев: Парите от синя и зелена зона ще отиват за инвестиции в кварталите
Пилот на United Airlines: Самолетът бе ударен от космически отпадъци
Съществуването на НЛО „вече не е под въпрос“, твърди американски режисьор
Спорите на мъха оцеляват 9 месеца в космически вакуум
Морските костенурки притежават мистериозна суперсила
Алтернатива на SLS: Blue Origin ще създаде по-мощна версия на ракетата New Glenn
Ракетата на Илън Мъск постави рекорд по изстрелвания от космодрума във Флорида