Френско-американската кинозвезда Кристоф Ламбер пристигна у нас, за да оглави журито на фестивала "Синелибри" и да връчи голямата награда. Актьорът даде специално интервю за Bulgaria ON AIR. С Шотландския боец се срещна Теодора Георгиева.
Ламбер призна, че книгата му дава по-голяма свобода от филма, защото когато четеш книга, може да се отдадеш на собственото си въображение. Имаш много по-широко зрително поле, докато във филма имаш бюджет, с който трябва да се съобразяваш, убеден е той.
"Когато четеш, може да се отдадеш на въображението си. Имаш по-широко зрително поле. Филмът има бюджет, с който трябва да се съобразяваш. В книгата мога да направя всичко което искам. Аз съм този, който решава какво да има в една книга. Има повече свобода в книгата. Първата ми книга ще бъде екранизирана от мен. Това ще бъде първият и може би единственият ми филм като режисьор. Да се занимаваш с едно и също нещо една година е трудно за мен", сподели Ламбер.
Бащата на известния актьор е искал той да стане банкер. Още на 11 години Кристоф осъзнава, че иска да бъде банкер и играе първите си роли.
"На 18 години баща ми ми каза: Защо не се захванеш с истинска професия. Работих в банка в Лондон, за да му доставя удоволствие. Банката е интересно място, но не беше нещото, което искам да развивам. Заминах за Париж и казах на баща ми, че ще се опитам да стана актьор", разказа актьорът.
Получава двугодишен срок от баща си, но година и половина се отдава на нощен живот във френската столица. След това започва да обикаля по кастинги за актьори в продуцентските къщи. През това време работи в магазин, за да се прехранва.
"Отидох на театрални курсове и там попаднах на преподавател, който ми каза: Теб ще те представя тази година на Консерваторията. За баща ми това беше "уау". Той ми даде още 3 години време. Не разбирах какво точно се учеше, но попаднах на невероятни хора", каза още Ламбер за зрителите на Bulgaria ON AIR.
Правил е много лични жертви за някои от ролите. Не е жертва, че трябва да качи 30 килограма за една роля, смята актьорът. По думите му обаче любовните отношения са много трудни, но мимолетни и се преживяват при всички случаи.
"Не съжалявам за нищо, защото съжалението е минало, а миналото не може да се върне. Бъдещето не го познаваме, живея сега - в настоящето. Славата няма цена. Самотата е избор. Искат от мен автограф или селфи, правя го с удоволствие. Ще си стоя вкъщи, ако не искам да го правя", откровен е известният актьор.
Най-трудното в живота му е семейството, тъй като баща му е дипломат. "Беше страшно семейство. Не прекарвахме много време заедно. Като си малък, си зависим от това. Когато пораснеш, се отдалечаваш. Аз се отдалечих много бързо - на 12 години. Научих се да оцелявам. Роден съм да оцелявам".
А най-големият му успех е дъщеря му. "Искам да уважава хората, за останалото е свободна. Дъщеря ми е много независима. Тя е най-големият ми успех."
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
В забележителен обрат основните щатски индекси затвориха със значителен спад
Uber ще доставя храна по домовете във Великобритания с роботи на Starship Technologies
Кадър на деня за 20 ноември
"Роснефт" препоръчва най-ниските междинни дивиденти от 2020 г.
Nintendo и Electronic Arts оглавяват ръста при продажбите на игри в САЩ през октомври
Мултифондовете може да увеличат доходността на пенсионните дружества до два пъти
Времето днес: Облачно, ветровито и дъждовно
Въведение Богородично: Традициите в Деня на християнското семейство
Хороскоп за всички зодии за 21 ноември: Вгледайте се в знаците, които получавате днес
Как да избегнем недоразуменията във връзката
Рецепта за мекици с банан и какао
Спортът по телевизията днес, 21 ноември
Мачовете по телевизията, днес 21 ноември
Цел на Юнайтед се сгоди + СНИМКИ
Берое и Спартак Варна ще търсят изход от кризата
Трансферен удар: Ман Юнатед вади 60 млн. за звезда от Германия
Ели Браун
Нумерологична прогноза за 21 ноември
Таро карта за 21 ноември, петък
Таро карта за 22 ноември, събота
21 ноември – Ден на християнското семейство
„Имението. Време за промяна“ от Ане Якобс
Дневен хороскоп за 21 ноември, петък
Какви ще са основните предизвикателства пред бизнеса през 2026 г.?
Възможно ли е: Предлагат летния турустически сезон по Черноморието да започва от април
Какво ще стане с ипотечните кредити след еврото?
Руски бизнесмен обеща на Путин за има елексир за безсмъртие до 6-7 години
Колко трябва да ни платят ако работим по коледните и новогодишните празници?
Списъкът с най-големите градове по света претърпя историческа промяна: Токио вече не е най-населен
До 2100 г. лятото в Европа може да стане по-дълго с 42 дни
Създадоха истински костен мозък от човешки клетки
Учени откриха специален тип имунни клетки, които забавят стареенето
Протуберанс, 80 пъти по-голям от Земята, се откъсна от Слънцето
На Марс е открита скала от друга част на Слънчевата система
В недрата на Земята са открити загадъчни гигантски аномалии